Mnozí z uchazečů také využili letošní novinku - přípravné kurzy, zaměřené na anglický jazyk, tělesnou přípravu, studijní předpoklady (součást přijímací zkoušky na Fakultu vojenského leadershipu) či matematiku (Fakulta vojenských technologií) a mnozí navštívili nově zavedené informační schůzky na rekrutačních pracovištích AČR při Krajských vojenských velitelstvích v Plzni, Ústí nad Labem, Pardubicích a Českých Budějovicích.
Z rozhovorů s účastníky uvedených akcí vyplývá, že vysokoškolská příprava na povolání profesionálního vojáka – důstojníka přitahuje zájemce hned z několika důvodů. Zmiňována bývá především jistota zaměstnání, kvalita vzdělání a odpovídající platové ohodnocení v Armádě České republiky. Ostatně plat ve výši 10 300 korun pobírají studenti již na škole během všech dvanácti měsíců akademického roku.
Dalšími výhodami jsou ubytování, vystrojení, učebnice a skripta zdarma či celodenní stravování za příznivé ceny a také výuka nejprve anglického a od 6. semestru i druhého cizího jazyka. Nezanedbatelným faktorem je také zvýšení fyzické kondice. Na druhé straně je vyžadováno plnění vojenských pravidel, povinná účast ve výuce a na polním výcviku, závazek služby v české armádě.
K důvodům, proč se stát studentem Univerzity obrany, přibyl nedávno i žebříček kvality vysokých škol sestavený časopisem Týden, ve kterém Fakulta vojenského leadershipu zvítězila v kategorii Právo a bezpečnost a její sesterská hradecká Fakulta vojenského zdravotnictví uspěla stejným způsobem ve svém oboru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva