Hrzánský palác sloužil část loňského roku z důvodu rekonstrukce Strakovy akademie jako hlavní pracovní sídlo premiéra Andreje Babiše a konala se zde také zasedání vlády. V paláci na pražských Hradčanech premiér přijal i řadu zahraničních návštěv. Návštěvníci nyní budou mít možnost do těchto významných reprezentačních prostor nahlédnout a dozvědět se více o jeho historii, se kterou jsou neodmyslitelně spjati například i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk či slavný malíř Jan Slavíček. Více informací o Hrzánském paláci naleznete zde.
Druhý zpřístupněný objekt, Lichtenštejnský palác, který se nachází na pražské Kampě, slouží rovněž k reprezentačním účelům vlády a se může také pochlubit tím, že hostil řadu významných hostů. Při své návštěvě České republiky v něm pobývali například španělský král Juan Carlos s ženou Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. Dnes palác slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a v neposlední řadě jako místo určené státním delegacím. Další informace o této cenné historické budově naleznete zde.
Úřad vlády už tradičně pro návštěvníky připravil komentované prohlídky. V obou palácích si zájemci budou moci prohlédnout nejen krásné interiéry, ale také si vychutnat nevšední pohled na pražské panorama z oken paláců. Datum 1. května je rovněž spojeno s významným výročím vstupu České republiky do Evropské unie. K této příležitosti tak bude v obou palácích připraven infostánek Eurocentra, kde se mohou zájemci dozvědět množství zajímavých informací souvisejících s naším členstvím v EU.
Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva