Ústecký kraj: Aplikace ukáže turistům výskyt kůrovce v lesích v regionu

07.02.2022 10:57 | Tisková zpráva

Na krajském úřadě se konalo 2. jednání Kůrovcového kalamitního štábu Ústeckého kraje, tentokrát v online režimu. Jednání řídila první náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a byla na něm představena pilotní mapová aplikace připravovaná Ústeckým krajem.

Ústecký kraj: Aplikace ukáže turistům výskyt kůrovce v lesích v regionu
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Aplikace bude poskytovat občanům i návštěvníkům regionu informace o možných omezeních v lesích z důvodů především kůrovcové kalamity. 

„Po otestování pilotní verze se předpokládá ze strany Ústeckého kraje oslovení a zapojení dalších vlastníků lesů do této aplikace tak, aby uživatelé aplikace měli co nejvíce informací o možných omezeních na co nejucelenějším území celého kraje,“ upřesnila účel tvorby aplikace Lubomíra Mejstříková, 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje s gescí pro oblast životního prostředí.

V průběhu jednání byla ze strany členů a hostů kůrovcového kalamitního štábu prezentována data za rok 2021 a predikce pro rok 2022 týkající se vývoje a zpracování kůrovcem napadených porostů. Ze strany Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů byla představena prezentace na téma porovnání kontrolních a srovnávacích ploch v přírodní lesní oblasti Krušné hory 2013-2020.

Již na prvním jednání kůrovcového kalamitního štábu totiž ze stran některých členů zaznělo téma, které přímo navazuje na efektivitu včasného a účinného zpracování kůrovcové kalamity, tedy zajištění včasné a účinné obnovy lesů umělou i přirozenou cestou. Stěžejním faktorem pro úspěšnou obnovu lesů jsou podle vyjádření některých členů stavy zvěře a škody, které zvěř působí na přirozené i umělé obnově lesa.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ohodnocení práce politika

Dobrý den, opakovaně se ukazuje, že ne všichni politici pracují a chodí do práce. Nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici (poslanci, senátoři i ministři) byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Ve dvou z jedenácti navštívených domovů pro lidi s demencí špatné zacházení s klienty

22:04 Ombudsman: Ve dvou z jedenácti navštívených domovů pro lidi s demencí špatné zacházení s klienty

Zástupce ombudsmana uzavírá sérii návštěv domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem poskytují…