Úvodní část pracovního jednání odborných pracovníků jak ze složek integrovaného záchranného systému, tak i Letecké služby Policie ČR patřila prezentacím. Nejprve se ujal slova ředitel státního podniku VTÚ Mgr. Jiří Protiva a přítomné seznámil nejen s širokým portfoliem tří odštěpných závodů, ale také s aktuálně řešenými tématy, včetně těch, které reagují na stávající bezpečnostní rizika. Následně představil Ing. Jiří Kuzdas, ředitel úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany, řadu bezpilotních prostředků, které od roku 1983 toto pracoviště vyvíjí a vyrábí. Počínaje tzv. Experimentem 50, konče bezpilotním rotorovým univerzálním prostředkem (BRUS).
Profesní gradace workshopu pokračovala vystoupením zástupců společnosti Mobilicom, kteří představili unikátní síťové řešení, jenž kombinuje technologie 4G-LTE s mobilní síťovou technologií MESH a nabízí zabezpečenou bezdrátovou komunikaci bez závislosti na jakékoliv infrastruktuře. Neméně zajímavá byla i prezentace společnosti TTC Telekomunikace neboli tradičního dodavatele komunikačních řešení, cílená do oblasti bezpilotních prostředků, respektive popisující sofistikovanou komunikační podporu jejich činnosti.
Program technologického workshopu poté pokračoval praktickými ukázkami v areálu odštěpného závodu VTÚLaPVO Praha - Kbely. Přítomní shlédli nasazení bezpilotního prostředku BRUS v různých situacích leteckého monitoringu a za použití různých prvků technické podpory. „Prezentované systémové řešení související s činností bezpilotních prostředků nás velmi zaujalo. Předpokládáme, že se se zaměstnanci VTÚ v řádu týdnů opět sejdeme a v odborné diskusi budeme pokračovat,“ řekli na závěr příslušníci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva