Přijaté žádosti v letech 2013 - 2018
O podporu svých investičních záměrů z velké části usilovaly české a zahraniční firmy, které již v Česku působí. V 11 případech se jednalo o zcela nové investice. Žádaly převážně velké podniky, 16 žádostí podaly podniky malé a střední. Nejvíce žádostí zaznamenal CzechInvest v květnu a v prosinci, v obou těchto měsících o finanční podporu žádalo 10 investorů.
Nejvíce investičních záměrů míří do Moravskoslezského (12) a do Ústeckého kraje (9), což v součtu představuje více než čtvrtinu všech projektů. Čtyři investiční záměry chtějí investoři realizovat ve zvýhodněných průmyslových zónách Most-Joseph a Ostrava-Mošnov, kde by díky investicím v souhrnné výši přes 1,7 miliardy korun mělo vzniknout 233 nových pracovních míst.
Z velké většiny žádají o podporu na své projekty firmy z oblasti zpracovatelského průmyslu, tradičně zejména kovodělného a kovozpracujícího, dále výroby dopravních prostředků, gumárenství a plastikářství. Vznik či rozvoj svého technologického centra, opravárenského centra či centra pro tvorbu softwaru chce investičními pobídkami podpořit 5 firem.
Rozhodnutí o tom, že v Česku budou moci do budoucna investiční pobídky čerpat, obdrželo v loňském roce 77 investičních záměrů, některé z nich podané v předcházejících letech. Jedná se o investiční záměry ve výši více než 43,6 miliard korun, které by měly vytvořit 4 746 nových pracovních míst. Na tyto záměry budou moci investoři od státu čerpat investiční pobídky v maximální výši 10,34 miliard korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva