„S paní ministryní jsme diskutovali zejména o změně systému financování regionálního školství. Jde o to, abychom skutečně pomohli malým obcím zachovat tamní školy. Zejména tím, aby nemusely kvůli nedostatku žáků, kromě provozu škol a školských zařízení, dotovat i platy učitelů. Jsem rád, že na to paní ministryně slyší a my na tom s ní chceme spolupracovat,“ uvedl Zimola.
Podle Valachové její resort na malé obce rozhodně nezapomíná, naopak je to jednou z jejích priorit. „Je mým cílem, aby dítě, které začne navštěvovat první stupeň ve své rodné obci, mělo stejnou šanci dosáhnout na kvalitní vzdělání jako jeho vrstevníci ve velkých městech,“ nastínila ministryně.
S odhadem profesí, které uspějí na trhu práce, má pomoci hospodářská komora
Hejtmana zároveň mě těší, že s Valachovou mají stejný názor na podporu technického vzdělávání. „Jihočeský kraj, a paní ministryně to i vyzdvihla, technické vzdělávání velmi podporuje. Ocenila i to, že naše školy spolupracují s konkrétními firmami. Na druhou stranu jsme zajedno v tom, že je třeba vyzvat hospodářskou komoru, aby školám více pomáhala v odhadu profesí, jejichž absolventi najdou na pracovním trhu uplatnění,“ řekl Zimola.
Ministryně v rámci změn ve financování regionálního školství počítá rovněž s tím, že se budou tyto změny týkat i financování středních škol. „Chceme využít možnost pravidelného tzv. „přerejstříkování“ těchto škol. To znamená, že v rámci toho budou muset v určitém intervalu osvědčit, že jejich obory jsou opravdu žádané,“ uzavřela Valachová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva