Kdo by odolal… A vidina nadšených reakcí z takové fotky na Facebooku nebo Instagramu je také velmi lákavá. Ale! Lidé by si měli uvědomit, že zábava je to jen pro ně, že nabízené zvíře je velmi pravděpodobně nelegálně odchycené z přírody a že se navíc může jednat o ohrožený druh, který je i v důsledku těchto aktivit na pokraji vyhubení!
Na thajském ostrově Phuket se tým záchranného programu The Kukang Rescue Program na vlastní oči přesvědčil, že problém využívání divokých zvířat pro pobavení lidí za peníze se týká i ohrožených a chráněných poloopic outloňů. Ti jsou na tamních ulicích, plážích a v restauracích stále nabízeni turistům, mezi nimi i Čechům, k vyfotografování za peníze. Lidé, kteří tyto nelegální aktivity svými penězi podporují, však mnohdy o problému a důsledcích svého jednání vůbec nevědí. Z toho vyplývá, že osvěta a informování široké veřejnosti má pro ochranu outloňů i dalších divokých zvířat zcela klíčový význam.
Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě The Kukang Rescue Program.
Zoo Ostrava je hlavním partnerem záchranného programu The Kukang Rescue Program a již několik let jeho aktivity podporuje. Od roku 2016 se na ochraně outloňů před ilegálním obchodem podílejí také všichni návštěvníci ostravské zoo díky projektu „Koruna ze vstupu“. Od loňského podzimu přispívá každý návštěvník již dvěma korunami. Děkujeme!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva