„Jde o první mládě v naší zoo a víme o každém jeho pohybu už od prvního dne.
Odchov v jiných zoologických zahradách byl sledován až po několika týdnech od vylíhnutí, máme tedy díky pozorování dění na kamerách řadu nových poznatků o chování matky a mláděte,“ popisuje chovatel David Vala.
V minulém století se ježury podařilo v celé Evropě odchovat jenom jednou a v tomto století je odchovaly všeho všudy tři zoologické zahrady. Malá ježura prozatím měří 19 centimetrů a od vylíhnutí přibrala na 405 gramů. V dospělosti může mít od dvou do pěti kilogramů.
„Máme před sebou stále několik důležitých měsíců. Mládě zatím skvěle prospívá, už jsou patrné první ostny. Je pořád aktivnější a matka se o něj velmi dobře stará. Pravidelně jej jednou za dva až tři dny kojí,“ upřesňuje každodenní sledování mláděte chovatel David Vala.
Ježura je spolu se svou matkou umístěna v zázemí. Návštěvníci ale mohou v Darwinově kráteru pozorovat druhý pár ježur. A v australské expozici je toho k vidění mnohem více. Výběh ďáblů medvědovitých v těchto dnech díky vzrostlým rostlinám připomíná opravdový Darwinův kráter na Tasmánii – čtyřčlennou skupinu zde mohou návštěvníci sledovat nejen v podvečer, ale také během dne. K vidění jsou také mláďata hus kuřích. Při prohlídce Darwinova kráteru by návštěvníci jistě neměli vynechat ani zastávku u klokánků krysích v čele s rekordně starou samicí Prašivkou a v průchozím výběhu klokanů obrovských a rudokrkých se mohou těšit hned na tři mláďata.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.