Kalousek nás vrátil před rok 1945, naříkají pacienti v Žatci

25.12.2012 18:04 | Zprávy

Žatečtí prožívají nepříjemné déja vu. Není to dlouho, co se v Senátu projednávala v letním období petice „Za zachování dětského a gynekologicko-porodnického oddělení v žatecké nemocnici“. Podle tamních pacientů za mnohé problémy nemůže ani tak zdravotní pojišťovna, jako politici, zejména ministr financí Miroslav Kalousek.

Kalousek nás vrátil před rok 1945, naříkají pacienti v Žatci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

„Tohle je prostě krize. Nemít jistotu práce, na to si tu už lidi zvykli, ale nemít ani jistotu v základní zdravotní péči, to už je přímo likvidační,“ komentuje situaci dvaasedmdesátiletý Josef Oliva přímo v čekárně ordinace v žatecké nemocnici. „Díky ministru financí Kalouskovi jsme se ve zdravotnictví dostali do doby před rokem 45,“ dodává další pacient Květoslav Žižka, který v prosinci oslaví osmdesát let.

Do roka a do dne!

V Žatci se z celkových osmi oddělení jedná o kompletní zrušení dvou oddělení: pediatrie a gynekologie. Na seznamu možných investičních akcí města Žatec se přitom nyní objevily finance na dodatečné zateplení a výměnu oken na LDN a dětském oddělení v žatecké nemocnici. Žatecká nemocnice má velkou podporu místních obyvatel. Restrukturalizace lůžek v okrese navíc proběhla nedávno samovolně zánikem nemocnice v Lounech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…