Bradáčová musela odvracet otázku o Paroubkovi a její minulosti

01.08.2012 7:48 | Zprávy

Lenka Bradáčová, nově jmenovaná vrchní státní žalobkyně v Praze, nastupuje do své funkce s cílem reformovat systém státního zastupitelství. Nejde jí o to, aby si vylepšila svůj mediální obraz, a rozhodně se nebojí, že by jí její minulost mohla poškodit pověst. Nejen o tom nová vrchní státní žalobkyně mluvila v rozhovoru pro deník Právo.

Bradáčová musela odvracet otázku o Paroubkovi a její minulosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze

Lenka Bradáčová nastupuje do funkce s čistým svědomím i co se týká její minulosti. Sám ministr Blažek připustil, že nenašel nic, co by mluvilo pro to, aby Bradáčovou nejmenoval. Absolutně se nebojí toho, že by něco z její minulosti mohlo poškodit její pověst. Nikdy neudržovala žádné bližší kontakty s politiky a v tomto směru se ničeho neobává. "Všechny mé schůzky byly vždy zdokumentované a transparentní," tvrdí. A to se prý týká i její schůzky s Jiřím Paroubkem před volbami 2010.

"Když jsem tehdy jednala s Paroubkem, bylo to na základě pověření Výkonného výboru Unie státních zástupců a na schůzce se mnou vždy byli přítomni buď jeden, nebo oba viceprezidenti unie. O schůzce se navíc transparentně informovalo prostřednictvím webových stránek," upřesňuje. V jiných než pracovních situacích se s politiky prý nesetkává.

Pochybovat o sobě musí každý

"Musíme si to říct úplně realisticky. Nechci, aby vrchní státní zastupitelství bylo nějak přeceňováno. Tady je jediný odbor, který zpracovává živé kauzy, a to je odbor závažné hospodářské trestné činnosti," říká Bradáčová s tím, že příliš nevěří na úspěch u starých kauz. Každý důkaz totiž časem ztrácí svoji důkazní hodnotu a nové důkazy se jen těžko hledají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

22:31 Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

Lahev s chráněnými mořskými koníky nalezli plzeňští celníci v rámci své běžné kontrolní činnosti.