Sebereme lidem peníze a nadiktujeme jim, co se jim má líbit
„Pan Jandák hájí typický princip přerozdělovací politiky. Prostě sebereme lidem peníze. Ne, že oni sami si budou moci vybrat za svoje peníze strukturu potřeb a hodnot podle svého uvážení. My jim sebereme peníze a pak jim budeme vnucovat hodnoty dle svého uvážení. My určíme, co je hodnotné, co je umění, tam to nalijeme a vy si to pak vezměte," komentoval pro ParlamentníListy.cz Jandákův výrok Jakl.
Není dobré brát peníze lidem násilím
„Ale stát neumí jinak získávat peníze od lidí než násilím. Násilí není hezká věc. K tomu, aby se stát cítil oprávněn k tomuto násilí, tak musí mít vážné důvody a dostatečným důvodem k násilí není to, že se panu Jandákovi líbí nějaký obraz, nějaké divadlo, nějaký film či nějaká serenáda. To není dostatečným důvodem, aby přišel s pistolí k sousedům v paneláku a řekl ´navalte prachy, já budu podporovat to, o čem já rozhodnu, že je umění´. Stát by podle mě byl být v oblasti kultury velmi zdrženlivý a pokud možno by neměl podporovat nic," míní Jakl.
Jakl nesouhlasí ani s názorem Jandáka na bigbít. „Bigbít je součást živé kultury a v bigbítu nepochybně jsou nepochybně jak výjimečné kvality, tak i úplné pitomosti. Já osobně se snažím nedělat úplné pitomosti," dodal bigbíťák Jakl.
Jandák se nicméně na Facebooku za své výroky o bigbítu svým originálním a neotřelým způsobem omluvil. "Já s tím nemá problém, prostě ho nemám rád, stačí? Jinak, respektuji ho, ale prostě nějak jsme si nesedly, moje dcera si na něm třeba neskutečně ujíždí, ale mě to nějak minulo, sorry. Mám rád to co Vy možná nazýváte gerontofilní hudbou, country a třeba filmovou hudbu. Mějte se a nebudte na mě naprdlej," odpověděl jednomu z uživatelů této sociální sítě.
Čtěte také:
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík