Něco tu smrdí a dál se to šíří. Křik kolem Kalouska i obviněných ODSáků

27.03.2013 13:50 | Zprávy

Pražský primátor Bohuslav Svoboda a téměř všichni radní čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s projektem Opencard. ODS i TOP 09 se za obviněné rázně postavily, což opoziční ČSSD považuje za ovlivňování orgánů činných v trestním řízení a požaduje primátorovu rezignaci. Zajedno je s ní i Svobodův předchůdce Pavel Bém. Celou kauzu provází již od včerejška celá řada silných vyjádření, jejichž souhrn přinášíme.

Něco tu smrdí a dál se to šíří. Křik kolem Kalouska i obviněných ODSáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda

Obvinění pražského primátora Bohuslava Svobody a téměř kompletní městské rady za to, že nespravovali řádně svěřený majetek a bez řádné soutěže přidělili v loňském roce zakázku firmě Haguess na pokračování projektu Opencard, se dostalo i do sněmovny. Opoziční poslanci se pokusili tento bod zařadit do programu schůze, ale neuspěli.

Sociálním demokratům nejvíce vadilo, jak na sdělení obvinění pražským radním zareagovaly špičky ODS a TOP 09, které vyjádřily obviněným plnou podporu. Místopředseda sněmovny i ČSSD Lubomír Zaorálek označil jejich kritiku za další vládní útok na nezávislost policie. „Vy máte ministra vnitra, měli jste palec na výměně policejního prezidenta, a přesto tady na tiskových konferencích vykřikujete, jak je to ovlivňováno proti vám,“ podivoval se ve sněmovně Lubomír Zaorálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Margita Balaštíková byl položen dotaz

S kým chcete uzavřit koalici?

Volby zřejmě skutečně vyhrajete, ale co pak? S kým uzavřete koalici? Protože sami vládnout nemůžete (na to hlasy mít nebudete). A když jste zmínila průzkumy, čemu přičítáte, že v nich poslední době ANO oslabuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…