„Hejtmani České republiky včetně primátorky hlavního města Prahy, která je také hejtmankou, se sešli celkem po čtvrté v mandátu prezidenta Miloše Zemana s hlavou státu. Třikrát to bylo na Pražském hradě, jedou ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme sázeli alej k připomínce tragického úmrtí tamního studenta střední školy. Velmi si vážíme zájmu hlavy státu o kraje a konkrétní problematiku jednotlivých krajů a občanů v krajích. Prezident Miloš Zeman minulý týden v Moravskoslezském kraji zahájil už svoji třetí sadu krajských návštěv,“ připomněl na úvod brífinku na třetím hradním nádvoří Michal Hašek, jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR.
Zmínil také, že hejtmani popřáli prezidentu Zemanovi k 71. narozeninám, které oslavil 28. září. „Dar hejtmanů byl symbolický, byla to zahradní lampa. První ze čtrnácti, které hejtmani panu prezidentovi věnují k Masarykovu potoku, který byl obnoven v lánském zámku,“ řekl Hašek.
„S prezidentem republiky jsme probrali aktuální ekonomickou situaci země a přípravu veřejných rozpočtů. Znovu jsme zopakovali, že kraje trvají na tom, aby od první ledna 2016 bylo krajům vráceno rozpočtové určení daní, které platilo do roku 2012. Požádali jsme pana prezidenta o intervenci, aby zákon, který už leží ve sněmovně, skutečně od nového roku platil,“ uvedl dále jihomoravský hejtman.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka