Zvrat v kauze ProMoPro. Odpovědnost nese i Kalousek

05.07.2011 8:44 | Zprávy

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) na počátku kauzy ProMoPro prohlásil, že jde o standardní vyšetřování nestandardní zlodějny. Postupem času však vyplouvají na povrch informace, které ukazují, že sám tuto zlodějnu tzv. přikrýval. Kalousek ale nařčení odmítá.

Zvrat v kauze ProMoPro. Odpovědnost nese i Kalousek

Doposud byl za hlavního aktéra v kauze ProMoPro považován Alexandr Vondra (ODS), který byl v době českého předsednictví EU vicepremiérem pro evropské záležitosti ve vládě Mirka Topolánka (ODS). Jedním z nejhlasitějších Vondrových kritiků je pak ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09). Na povrch však vyplouvají informace, které ukazují, že svůj díl odpovědnosti za kauzu ProMoPro nese i pán státní kasy. Zprávu přinesla Česká televize.

Každý důvěřoval každému. Viníci neexistují

Jednoho dne během českého předsednictví současný ministr obrany Vondra prohlásil, že organizátorům schází čtyři sta milionů korun. O tyto prostředky požádal ministra financí Kalouska a ten peníze bez dlouhých průtahů přiklepl.

SLEDUJEME téma kauza Vondra

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je to doopravdy s těmi F-35?

Vy tvrdíte, že je bez souhlasu USA použít nemůžeme. O co svá tvrzení opíráte? Protože já četl třeba i článek na Idnes, kde se píše že je to jen nepravdivá fáma - https://www.idnes.cz/zpravy/nato/f-35-letoun-pentagon-armada-obrana-usa-trump-vypnuti-kill-switch.A250321_165847_zpr_nato_inc

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vystoupení z vojenské části NATO.“ Navržen nezvyklý krok

4:43 „Vystoupení z vojenské části NATO.“ Navržen nezvyklý krok

Podle bývalého elitního diplomata a předsedy spolku Svatopluk Petra Druláka je načase začít vést dis…