„Do historie českého alibismu vepsala policie další pěkný odstavec. Aspoň jsme se v čase předvánočním zasmáli. A pak že policie není k ničemu!“ komentuje Vondráškovo prohlášení Neff s tím, že vyšetřování Čapího hnízda trvá přes rok a policejní a soudní vyšetřující orgány bezpochyby též vykonaly předsevzaté úkony. „Věc má ale háček, výsledek je nula,“ dodává.
Výsledek nula tedy alespoň v případě, pokud nepočítáme rozvrat politické scény, posílení extremismu, všeobecná nejistota, píše Neff. Prostor pro spiklenecké teorie je totiž rozlehlý. „Část veřejnosti věří, že policie záměrně věc zdržuje na nátlak Andreje Babiše. Další část si myslí, že policie úmyslně zdržuje, protože nemá co před soud předložit a bojí se blamáže. A části veřejnosti je to jedno a jiné části se z toho dělá zle,“ shrnul rozpoložení české společnosti v této kauze.
„A jak dlouho může tato opičárna trvat? V podstatě nekonečně. Velké ryby a velké kauzy jsou v tomto státě nevyšetřitelné,“ míní Neff a v souvislosti s tím připomíná například Davida Ratha, který dokonce kandidoval v posledních volbách. „To je přece už definitivní výsměch průchodu práva,“ dodává rozlíceně.
„Možná by pomohlo, kdyby se přijal zákon, že občané s devíticiferným majetkem nepodléhají právu,“ uzavírá s tím, že to tak zřejmě je, ale kdyby to bylo ve sbírce zákonů, bylo by to aspoň transparentní.
- Původní text ZDE
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab