Sanchéz hned na začátku prozradil, že ve velkých televizních stanicích to chodí tak, že pokud chcete udělat rozhovor s někým, koho nemají na seznamu těch, se kterými je možné dělat rozhovor, tak tento rozhovor neproběhne. Carlson, který dříve pracoval pro Fox News, zmínil, že s tím se také setkal. „Všichni Jeffrey Sachsové na světě, Mearsheimerové, plukovníci Macgregorové, těm není dovoleno na těchto stanicích být,“ popsal svou zkušenost Sanchéz s tím, že to zažil v MSNBC, v CNN i na Fox News, i když třeba z jiných směrů.
Carlson se připojil, že tyto televize zastávají různé ideologie, ale absolutně nedovolovaly nic, co by zpochybňovalo neokonzervativce a jejich narativ. „Zpochybněte neokonzervativní zahraniční politiku a jste vyřízení,“ shrnul Carlson.
Sanchéz se přiznal, že na RT měl větší svobodu než v těchto televizích. „Nikdo mi neříkal, že tohle nemůžu říct,“ řekl a dodal, že mu v tomto ohledu věřili. „Dělal jsem rozhovor se čtyřmi americkými prezidenty, mluvil jsem s Fidelem Castrem a Michailem Gorbačovem, a přesto není v USA nikdo, kdo by mě chtěl zaměstnat,“ dodal a ptal se proč. Carlson mu odpověděl, že teď, když pracoval pro Russia Today, tak je snad i nezákonné ho zaměstnat. Sanchéz ještě doplnil, že z Russia Today odešel ještě před tím, než začala invaze na Ukrajinu, ale pak se opět vrátil.
Carlson zmínil a Sanchéz potvrdil, že Russia Today je zakázána i v USA. A moderátor k tomu ještě poznamenal, že to je v rozporu s americkou ústavou. „Po začátku války na Ukrajině se rozhodli, že nikdo ve Spojených státech nemá právo rozumět jinému úhlu pohledu, než je ten ukrajinský,“ popsal Sanchéz, k čemu podle něho došlo. A proto byla Russia Today, která by potenciálně mohla nabízet ruskou perspektivu, zakázána.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta