Úvod rozhovoru se nesl ve znamení pálivého jídla a Pohlreichových preferencí. Dozvěděli jsme se, že Zdeněk Pohlreich preferuje ne příliš palčivá jídla a nenechává si jimi „ničit“ chuťové buňky.
Dále známý kuchař prozradil svůj recept na kvalitní kuchařské vyučení. Mladý kuchař by si podle něj měl najít sám působiště, kde bude vykonávat praxi a ideálně by to měl být hotel, kde se naučí všechno komplexně od snídaně přes cukrárnu, až po večeře.
Pak přišla ale řeč na politiku.
Ideje, že se budou mít všichni dobře, jsou všudypřítomné a do vývoje společnosti promlouvají lidé, kteří nemají vlastní zažité zkušenosti se socialismem, předeslal známý kuchař, jak se na problémy současného světa dívá on.
„Oni si myslí, že by to stálo ještě za jeden pokus, protože nevědí, jak to končí a odmítají se poučit z historické zkušenosti. To je dnes vidět na každém kroku,“ je si jistý Pohlreich s tím, že lidé mají pocit, že když je něco nové, automaticky to znamená, že je to lepší a že je to logický vývoj.
„Když je ti dvacet a nejseš levičák, tak seš divnej a když je ti čtyřicet a ještě pořád seš levičák, tak seš blbej. To platilo vždycky. Proč to teď víc začíná vylézat na povrch je proto, že starší generace se nástupu nových věcí neumí bránit,“ dodává známý kuchař s tím, že mladší generace má vůči té starší velký náskok v užívání moderních technologií.
Navíc existuje podle Pohlreicha velká spousta médií, která jsou ochotná tuto „plamennou myšlenku“ šířit.
„V samotném zárodku musí ale nutně být pomatení mysli a rozdávání z cizího,“ myslí si Pohlreich a dodává na adresu politiků a propagátorů nových myšlenek, že se dobře chytračí, když má člověk jistý stálý příjem.
O cizím se podle Zdeňka Polreicha vždycky rozhoduje lépe a navíc tyto nové nápady s sebou nenesou žádnou zodpovědnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA