„Dřív držkovali gauneři. Teď každý desátý.“ Policistka: Mám si kleknout? Nevíte, co zažívám. Pravda o Češích

15.03.2021 13:11 | Zprávy

„Gestapácký“ policista se vyjádřil k vládním nařízením. Dělat z policajtů debily je prý už téměř národní sport. „Ubíjí mě to!“ Ze současné covidové situace mají údajně policisté nervy. Při jednání s nimi bychom si tedy měli nasypat popel na hlavu a „nepičovat“. A první vlna? Kdo co dodržoval? Ukázalo se, jak to bylo. Večírky na kolejích, roušky na bradě a důchodci oxidují v supermarketu celý den. Máme to prý těm nahoře spočítat u voleb a ne švestkám nadávat do gestapáků.

„Dřív držkovali gauneři. Teď každý desátý.“ Policistka: Mám si kleknout? Nevíte, co zažívám. Pravda o Češích
Foto: Václav Fiala
Popisek: Policejní kontroly

Nepěkných incidentů mezi lidmi, kteří odmítají dodržovat vládní opatření a policií, přibývá. Poslední zákrok strážníků v Uherském Hradišti rozbouřil celý internet. Policistka Eva Tomková se na svém facebooku svěřila s tím, jak se jí profesně žije v době covidu.Tomková není dle svých slov u policie žádným nováčkem, ale to, co se děje, ji prý doslova ubíjí. „Nadávalo se na nás vždycky, vždycky jsme byli ti nejhorší, na to jsme si asi všichni zvykli. Dělat debily z policajtů a jejich natáčení se stává pomalu národní sport, jenže my za současnou situaci nemůžeme. Tuto vládu si zvolili lidé v demokratických volbách, ne jen policajti a strážníci, to svéprávní občané zvolili ty tam nahoře jako své zástupce a dali jim moc naší zemi vládnout, a tím pádem i nařizovat.“

I policisté jsou prý v pasti nesmyslných nařízení vlády a většina z nich, dle Tomkové, se snaží je vymáhat v klidu a rozumně. „To znamená například, na jednu stranu ano, nemáš roušku tam, kde ji máš mít, ale kilometr od tebe nikdo není, takže logicky asi těžko někoho nakazíš. Na druhou stranu, mne kvůli tobě sem někdo poslal, jsou tu v okolí lidé, kteří se dívají, natáčejí a čekají, jak to vyřeším. Takže ty si teď nasadíš tu roušku, aspoň než odejdu, dáš mi občanku nebo mi nahlásíš jméno, protože na jednu stranu potřebuji vědět, s kým mluvím, zda nejsi v pátrání nebo nemáš nějaký jiný průser a na druhou potřebuju mít nějaký důkaz, že jsem s tebou fakt něco řešila. Já tě vylustruju, vyřeším tě domluvou a půjdeme si každý svou cestou.“ Popisuje dále policistka ideální situaci.

Lidé by si prý v komunikaci s policisty tedy neměli hrát na hrdiny. „Místo toho, aby si člověk buď nasypal popel na hlavu, nebo když s nařízením nesouhlasí, tak se nechal oznámit na správní orgán, kde se pak může hájit třeba s milionem právníků a může si na policajty stěžovat, tak začne do policajtů nebo strážníků hrdinsky ‚pičovat‘, že on se prokazovat nebude, že on si žádný hadr na hubu nedá a že on se na to může vysrat a jde pryč. V tom horším případě má s sebou jako rukojmí dítě. A policajt? Co má dělat? Máš na rozhodování asi pět vteřin, ve kterých ti hlavou proběhne milion informací.“ Tím Tomková zřejmě narážela na incident v Uherském Hradišti, kdy strážníci na zemi zaklekli  muže před jeho malým dítětem, protože neměl respirátor a odmítl s policisty komunikovat. Strážníci otce následně odvedli na služebnu a dítě nechali na místě.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: AZy

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nekupujte to.“ Potraviny. Srovnání cen s Německem, které rozpálí Čechy. Padla výzva

21:08 „Nekupujte to.“ Potraviny. Srovnání cen s Německem, které rozpálí Čechy. Padla výzva

Vysoké ceny vajec a másla v Česku stále příliš neklesají a po začátku nového roku lze bez slevových …