Ivo Rittig se jízlivě vysmál „partě, která po něm jde". A generál Randák s Ištvanem mu vzkazují...

31.03.2014 12:57 | Zprávy

Lobbista a podnikatel vyšetřovaný kvůli machinacím s veřejnými zakázkami Ivo Rittig v rozhovoru pro časopis Týden uvedl, že klientelistická síť, přes kterou měl údajně ovládat českou politiku, je výmysl olomouckého vrchního žalobce Ivo Ištvana. Policisté po Rittigovi jdou prý proto, že se dostal do sporu s miliardářem Karlem Janečkem a někdejším šéfem rozvědky Karlem Randákem. Ištvan i Randák pak na slova Rittiga zareagovali pro ParlamentníListy.cz.

 Ivo Rittig se jízlivě vysmál „partě, která po něm jde". A generál Randák s Ištvanem mu vzkazují...
Foto: Hans Štembera
Popisek: V souvislosti s kauzou Nagyová proběhl v Praze policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

„Statni zastupitelství výroky obviněných v médiích nekomentuje. Mají právo hájit se jakýmkoli způsobem,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Randák: Snad se ukáže, co všechno Rittig napáchal

Podobně se vyjádřil i bývalý šéf rozvědky Karel Randák. Ten nejprve označil Rittigova slova za zoufalství. Poté uvedl, že každý se má právo hájit, jak uzná za vhodné. Dál už věc nechtěl komentovat s tím, že není co. „Je to jeho názor, je to jeho věc. Pokud si to takto myslí, ať si to myslí. Doufám, že se ukáže, co všechno Ivo Rittig v této republice napáchal. Pak se uvidí, kdo měl pravdu,“ řekl ParlamentnímListům.cz Randák, který dnes působí jako investigativec Janečkova Nadačního fondu proti korupci.

Právě s Janečkem se měl Rittig podle svých slov dostat také do sporu. Ten pak měl vést k tomu, že se stal předmětem zájmu policie. „Měli mě v rámci svého populistického tažení `přejet` už před dvěma lety, ale nějak si na mně vylámali zuby,“ řekl Rittig časopisu Týden. „Pak přišlo zesměšnění Janečka s tou jeho Pozitivní evolucí, provaření Randákovy party, prohrané volby. Plánovali si Janečka, ale přišel Babiš,“ doplnil Rittig.

„Teď tahle parta musí mít hrozný vztek. Já jsem samozřejmě součást toho, že jim to nevyšlo, takže ta nenávist vůči mně je prostě živočišná. Ale hodně toho zkazili i jinak,“ uvedl dále Rittig a připomněl jejich snahu o změnu volebního systému, což považuje za šaškárnu. „To byla hodně špatná volba,“ poznamenal k tomu Rittig.

Volební systém měl podle Janečka při volbách do Poslanecké sněmovny vypadat tak, že bude existovat 81 volebních obvodů, stejně jako v Senátu, a v každém z nich voliči vyberou dva poslance, přičemž budou moci označit také toho kandidáta, kterého nechtějí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

F-35 vyletí jen s americkými kódy? Bez omezení, tvrdí ministerstvo. Ale ptali jsme se dál

4:43 F-35 vyletí jen s americkými kódy? Bez omezení, tvrdí ministerstvo. Ale ptali jsme se dál

„Ta letadla tady ještě nejsou a kdo ví, jestli tady někdy budou. To je na delší debatu, ale podle mě…