Veselý s myšlenkami na Společnost na obranu svobody projevu přišel ve chvíli migrační krize před šesti sedmi lety. Důvodem bylo podle něj to, že často to, co četl v médiích, bylo hrozně jednostranné. „Migrace je prostě neutrální termín, není vyloženě pozitivní nebo vyloženě negativní, jak ho někteří vnímají,“ zmínil muž, jenž je původní profesí „ajťák“ a hodně se pohyboval v oblasti sociálních sítí.
„A čím dál častěji jsem sledoval, jak jsou některé komentáře, příspěvky odstraňovány a autoři blokováni, tak jsem pořád čekal, kdy se o tom začne psát, kdy se novináři začnou věnovat příčinám, proč se tak děje, a jestli není nějaká cesta, jak to zastavit, a jestli to je vůbec v pořádku. A pořád jsem čekal, ale nic takového nepřicházelo,“ řekl muž, jenž společně s Danem Vávrou a Marianem Kechlibarem založili na začátku roku 2021 Společnost na obranu svobody projevu.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef