ParlamentníListy.cz
» Aréna » Monitor » „Jakou sebedůvěru má pan Jurečka, když si po ministerstvu zemědělství troufá na ministerstvo práce a sociálních věcí,“ ptá se předsedkyně KSČM
„Jakou sebedůvěru má pan Jurečka, když si po ministerstvu zemědělství troufá na ministerstvo práce a sociálních věcí,“ ptá se předsedkyně KSČM
22.02.2022 17:01 | Zprávy
Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná okomentovala novelu zákona z dílny MPSV, která má za cíl snížit důchod lidem, kteří byli považováni za oporu komunistického režimu. „Ester Ledecká je výjimkou, když jako sportovkyně zvládá na světové úrovni dvě sportovní odvětví. Jakou sebedůvěru asi má pan Jurečka, když si po ministerstvu zemědělství troufá zvládnout ministerstvo práce a sociálních věcí. Jedná se o dvě zcela odlišné oblasti,“ uvědomuje si Konečná.
reklama
„Není to potrestání, je to narovnání nespravedlivé situace, kdy tito lidé měli výrazně vyšší vyměřovací základ,“ uvedl již dříve Jurečka. „Netají se tím, že tímto nápadem se nechal inspirovat na Slovensku. Pokud považuje ministr Jurečka za nespravedlivé, že měl někdo vyšší příjem, pak jsem zvědavá, jak bude argumentovat a posuzovat, kdo v dnešní kapitalistické společnosti, která je přímo postavená na nerovnosti, získal své příjmy „mravně“,“ říká Konečná.
V červenci tohoto roku uplyne deset let od doby, kdy pravicové strany většinou 93 hlasů ze 182 prosadily schválení církevních restitucí v hodnotě 134 miliard korun. „Pokud nejde představitelům KDU-ČSL pouze o vlastní prospěch či o prospěch velmi úzké skupiny lidí, mají prostor navrhnout snížení této částky ve prospěch příjmu státního rozpočtu,“ navrhuje předsedkyně KSČM.
„A když už chce pan ministr krátit důchody lidem 32 let od období, kdy podle něj něco spáchali (ale nemá pro to důkazy), neumí to asi jinak než použitím principu kolektivní viny. Pokud mu jde o dodržování mravnosti, práva, etiky, otevírá se mu široké pole působnosti v oblasti nápravy škod, které způsobili katoličtí kněží svými sexuálními skandály při zneužívání dětí napříč Evropou,“ tvrdí.
A zdaleka prý nejde o ojedinělé případy a ani o případy staré desítky let. „Jde o tisíce takových napadení, mnoho z nich uskutečněných v nedávných letech, a to včetně brutálních praktik duchovních v ČR (viz případ uřízlého varlete),“ uzavřela předsedkyně KSČM.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.