Hana Tenglerová se uplynulých patnáct let věnovala komunikaci, transferu znalosti a expertní podpoře veřejné správy v oblasti genderové rovnosti ve vědě. Nyní bude působit na ředitelství pro výzkum a inovace Evropské komise. Pomohl jí k tomu kurz Gateway to the EU institutions, který je společným projektem UK a VŠE v Praze a cílí na veřejnost i studenty, oznámila Univerzita Karlova na svém twitterovém účtu, kde zároveň sdílela článek o tom, jak „složitá je cesta do evropských institucí“.
???? Do Bruselu míří první absolventka kurzu Češi do institucí EU!
— Univerzita Karlova (@UniKarlova) July 26, 2023
?? Hana Tenglerová, absolventka @FSV_UK a @FHS_UK se věnovala uplynulých 15 let genderové rovnosti ve vědě. Nyní bude působit v Ředitelství pro výzkum a inovace Evropské komise.
?? Pomohl jí k tomu kurz Gateway to… pic.twitter.com/fh5kajH62F
Tenglerová byla také členkou pracovních skupin Úřadu vlády ČR, Rady pro výzkum, vývoj a inovace, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR i České ženské lobby.
Místo nadšení však přišly reakce plné velkého rozčarování, hovořící o tom, že v Bruselu bude víc o dalšího zaměstnance s nulovou hodnotou z hlediska produktivity, především pak pokud vystudoval genderová studia.
„Ta paní je hezkým výsledkem VŠ inkluzivního vzdělání a nekonečné schopnosti Bruselu zaměstnat člověka, který by na normálním trhu práce těžko našel uplatnění. PR oddělení Petra Fialy může doplnit jeho slavné chlubení takto: ‚ČR už není na světové špičce jen v dopravě a obraně, ale i genderu,‘“ komentoval cestu Tenglerové do Bruselu Marek Stoniš, někdejší šéfredaktor týdeníku Reflexu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab