„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

23.07.2021 16:35 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří moudrosti nedodává. A chtějí se jen zviditelnit. Ale ocenil, že Senát schválil právo na obranu se zbraní jako ústavní. „Alespoň jedna pozitivní vlaštovka ze strany Senátu,“ říká. Zato se opřel do bývalého senátora Dienstbiera, který má se zbraněmi problém. A také komentoval snahy EU, aby Evropa byla uhlíkově neutrální. „Povedou pouze k omezování obyčejných lidí. Omezování našeho pohybu, omezování našeho soukromého vlastnictví a k našemu zchudnutí. Nic víc, nic míň,“ předpovídá temně.

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Předseda senátní komise pro ústavu Zdeněk Hraba (STAN) v úterý oznámil, že neexistuje důvod zbavovat Miloše Zemana funkce. Souhlasíte s tímto verdiktem? Jak iniciativa senátorů okolo Pavla Fischera podle vás nyní vypadá?

Z toho, co vidím, jakkoliv mám k Miloši Zemanovi sto a jednu výtku, tak tahle iniciativa jen prohloubila mé přesvědčení, že nemalá část senátorů jsou pouze parodiemi a že moudrost není podmínkou stáří. Iniciativa kolem bruselského lokaje Fischera vypadá stejně jako od začátku. Přihlouple a aktivisticky. Bez reálného opodstatnění a šance na úspěch jim zřejmě šlo o akci pro zviditelnění.

Systém protikrizové ochrany. Tak se jmenuje desatero, které publikoval generál Petr Pavel. Podle něj Česká republika potřebuje lepší krizové řízení, což dokládá průběh koronavirové krize v naší zemi. Souhlasíte? A pomohlo by zrovna desatero generála Pavla?

Že ČR potřebuje lepší řízení, a to nejen krizové, je zřejmé. Bohužel nabídka, z níž mohou voliči vybírat, je navzdory širokým možnostem kompetenčně natolik omezená a unifikovaná, že jednooký Babiš je pak mezi slepými králem. Po Drahošovi nová loutka exdiplomata Koláře, známá jako Petr Pavel, která je připravována za podpory globalistické kliky na tuzemského prezidenta, jen poslušně papouškuje notičky, jež se mu dostanou. Pan Pavel, bohužel věrný své historii kariérního komunisty, jen ukazuje, že vždy plave oportunisticky s režimem. Jak leklá ryba.

Členka Rady ČT Hana Lipovská na závěr středečního zasedání oznámila, že podává trestní oznámení na některé členy vedení ČT, dozorčí komise Rady ČT a na společnost Médea. Důvod zatím neuvedla. Do boje v Radě tak bude chtě nechtě vtažen asi i Jaromír Soukup coby člen dozorčí rady zmíněné firmy. Na mysl se dere otázka, na koho v boji o ČT ještě nebylo podáno trestní oznámení. Jak vy hodnotíte aktivity radní Lipovské? Začalo se s jejím příchodem do Rady blýskat na lepší časy, nebo je to naopak?

Myslím, že je vždycky dobře, když přijde svěží vítr. Když v radách jsou zastoupeny různé názory a postoje. Což třeba Lipovská bezpochyby přinesla. V podávání nejrůznějších stížností a trestních oznámení se už trochu ztrácím. Co se týká lepších či horších časů, tak nevím, nakolik je Rada schopná něčeho podstatného dosáhnout a cokoliv většího změnit k vyváženějšímu, objektivnějšímu a nezávislejšímu.

Senát schválil ústavní právo bránit sebe i jiné se zbraní. Liga LIBE tak navzdory skeptickým předpokladům mnoha zainteresovaných uspěla a k implementaci už zbývá jen podpis prezidenta Miloše Zemana, který celou iniciativu již dlouho podporuje. Co pro vás tato změna znamená? Jak se na ni asi budou dívat v EU, kde se podobné kroky v současnosti nenosí?

Alespoň jedna pozitivní vlaštovka ze strany Senátu. Myslím, že ozbrojení občané, svéprávní, bezúhonní a za adekvátně přísně nastavených podmínek, jsou jednou ze záruk určité bezpečnosti svrchované země. Samozřejmě se najdou výjimky, ale tak jako tak je drtivá většina zločinů způsobených střelnými zbraněmi páchána těmi nelegálně drženými. Sice si nemusíme nic nalhávat, protože může jít jen o dočasnou záležitost, s níž bezesporu globalčici a jejich bruselské politbyro časem něco provede. Jinak je zajímavé, jak zarytí odpůrci držení zbraní, typu třeba Dienstbiera, jsou jinak zarytými sionisty, nekritickými americkými obdivovateli a rádi se odkazují na Švýcarsko. Což jsou všechno po zuby ozbrojené země, jakkoliv každá trochu z jiného důvodu a s různým úspěchem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

20:17 Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

REPORTÁŽ „Chtělo by to změnu legislativy, ať stát může pomáhat postiženým městům a obcím rychleji ne…