Markéta Pekarová Adamová v rámci návštěvy Arménie vzpomínala na vysokoškolská léta, a sice jak bylo složité skloubit studium s prací. „Na své pracovní cestě v Arménii jsem navštívila místo, které mi do života hodně dalo. Během studia vysoké školy jsem se musela postavit na vlastní nohy se vším všudy, takže jsem naplno studovala, ale i pracovala.
Ano, teď mi kvůli tomu někteří říkají ‚prodavačka mobilů‘. Nevadí mi to, byla to dobrá zkušenost a práce, s níž se studium dalo skloubit,“ dodala k označení, kterým ji ve Sněmovně nejednou častoval například předseda hnutí ANO Andrej Babiš, jelikož je Pekarová Adamová bývalá obchodní zástupkyně T-Mobilu.
„Zároveň jsem však chtěla poznávat svět a peněz na cestování moc nezbývalo. V dobrovolnictví jsem našla ideální způsob, jak smysluplně strávit dovolenou, poznat jinou zemi, ale i samu sebe,“ pokračovala ve svém komentáři.
V Arménii se v roce 2011 účastnila dobrovolnické pracovní stáže v dětském domově v Jerevanu, kam se nyní po letech vydala znovu podívat. „V dětském domově tady v Jerevanu jsme se spolu s dalšími dobrovolníky z celého světa věnovali dětem. Jejich prázdniny by jinak provázela hlavně nuda, ale my pro ně vymýšleli řadu aktivit, jezdili na výlety, hráli hry i divadlo. Zpočátku byly děti nedůvěřivé, ale postupně jsme si k sobě našli cestu. Byla radost vidět, jak za těch pár týdnů pookřály,“ popsala své dojmy politička.
Potěšilo ji, jak se dětský domov v průběhu času změnil. „Jsem vděčná, že jsem se sem mohla po třinácti letech vrátit. Změnil se způsob práce s dětmi, více než dětský domov dnes funguje jako naše Klokánky. Mnoho věcí však zůstalo při starém, a tak poznávám nejen chodby a místnosti budovy, ale i zahradu s hřištěm, na němž jsme hrávali s dětmi fotbal. Děkuji za možnost potěšit malým dárkem děti, které zde žijí dnes. A popřát jim do života hodně odvahy a sil k překonávání veškerých překážek,“ uvedla.
O speciálním vztahu k Arménii se zmínila i v souvislosti se setkáním s předsedou Národního shromáždění Arménie. S ním řešila rozvíjející se česko-arménskou parlamentní spolupráci a diskutovali mezinárodní otázky včetně vývoje na Ukrajině a v kavkazském regionu. „K Arménii mám speciální vztah. Děkuji za pozvání a přátelské přijetí,“ dodala v jednom z dalších příspěvků z reportu v Arménii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Natálie Brožovská