Peníze Stropnickému na zámek dala maminka, která prodala v Praze dědečkův byt. Matěj s přítelem Danem budou peníze splácet z pronájmu Matějova bytu v Praze, který mu taky koupila maminka. „To všechno mohlo proběhnout jen proto, že Matěj Stropnický a jeho divoká aktivistická parta bojují už čtvrtým rokem proti tomu, aby se v Praze mohlo stavět a ceny bytů a nájmů byly normální,“ napsal v úvodu Stoniš a dodal, že jenom proto si dnes z prodeje jednoho bytu v Praze pořídíte mimo metropoli zámek.
Pro představu, jaké martyrium Stropnicého čeká, sepsal Stoniš jeho smyšlený deníček.
Začátek deníčku se datuje od letošního listopadu. Stropnický si v něm začíná stěžovat, že po nich chtějí, aby si koupili zelený štítek ekologické náročnosti zámku. „Prý taky přijdou měřit naši uhlíkovou stopu. Prý nás někdo udal, že naše uhlíková stopa je skandální. Celé je to strašně drahé. Asi budu muset překecat mámu, ať prodá v Praze ještě garáž,“ představil Stoniš první úryvek z politikova dosud nenapsaného deníčku.
V únoru dalšího roku zámecký pán upozorňuje na to, že za ním přišli lidi z brněnské pobočky Dětí Země. „Myslel jsem, že nám přišli pomoct opravit střechu. Ani hovno. Přišli požádat o příspěvek na konto jejich nadace. Že když máme prachy na zámek, máme i na solidaritu s ekology,“ píše rukou Stropnického šéfredaktor Reflexu. „Když jsem se zeptal, co se stane, když nedáme, řekli nám, že se u zámku najde unikátní žába kuňkalka půlnoční, stane se z toho tady chráněný kraj a nepostavíme už ani kůlničku na dříví. Vyděrači. Asi překecám mámu, ať prodá jedno porsche,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab