Kovanda ke schválenému vládnímu „úspornému tarifu“ ve vysílání CNN Prima News směřoval kritiku s tím, že půjde do značné míry i o „házení peněz do černé díry“, jelikož veřejné finance půjdou stejně plošně na energie chudým samoživitelům i samoživitelkám a důchodcům jako vysokopříjmovým domácnostem. I kdyby se středněpříjmové či bohatší domácnosti chtěly vzdát této podpory ve prospěch potřebným, poukázal, že to není kvůli automatickému započtení příspěvku možné.
„Je to v té plošnosti kopírování opatření, které dělala Babišova vláda a tato nebyla po osmi měsících vlády schopna přijít se zacíleným adresným opatřením, které ještě na začátku letošního roku slibovala,“ kritizoval.
Štěpán poté poukázal na to, že tato podpora, která podle vládou schválené podoby takzvaného úsporného tarifu bude v průměrné výši zhruba 15 000 korun, z nichž letos domácnosti dostanou asi 4000 korun, příliš lidem s řešením extrémního růstu cen energií nepomůže.
Vysílání CNN Prima NEWS ZDE
„Meziročně se lidem zvýší náklady na topení plynem o sto, ale spíše dvě stě tisíc. U elektřiny dvě stě až tři sta tisíc. Jestli někdo dostane pět, deset anebo patnáct tisíc… to příliš nepomůže,“ upozornil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak