„Odcházím mírně rozladěn, některé dotazy některých poslanců byly osobního rázu,“ tak podle Práva komentoval svůj výslech plukovník, který po odchodu od policie nedávno nastoupil do vedení Celní správy.
Řada otázek prý nesouvisela s reformou policie, ale s tím, „kdy a kde co řekl“.
Šlachta poslancům rovněž navrhl další svědky, dorazit by podle něj měli jeho někdejší podřízení, kteří stejně jako on odcházejí od policie, aby vysvětlili, proč už nechtějí u policie pracovat.
Jak list dále píše, šéf komise Pavel Blažek (ODS), který Šlachtu označil za nejznámějšího celníka, se ale na příval dalších svědectví příliš netvářil. Řekl, že o návrhu musí teprve poslanci rozhodnout. „Procesní ekonomie nám velí nepřehánět to,“ cituje Právo Blažkova slova.
Šlachta také, jak dále list píše, nevěřícně kroutil hlavou nad tím, že komise dříve vyslechla někdejšího ministra vnitra Martina Pecinu a exšéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Bílka.
Oba totiž komisi řekli, že se o reformě policie mluvilo ve vedení sboru již v minulosti a nebyla to akce vzniklá narychlo letos, jak tvrdí kritici reorganizace, podle kterých bylo účelem změny sesadit právě Šlachtu.
Tvrzení Peciny a Bílka plukovník Šlachta zpochybnil, píše list. „Informace, které byly v médiích od některých lidí, nejsou pravdivé a nesouhlasím s nimi. Plně si stojím za prací ÚOOZ a za lidmi, kteří tam pracovali,“ cituje deník Šlachtova slova.
Šlachta tak reagoval na spekulace o tom, že za jeho působení postupoval útvar v některých případech v rozporu se zákonem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam