„Někdo to prostě zkasíruje.“ Pecina a vysoké ceny elektřiny

16.04.2025 22:25 | Monitoring

Vláda ničí podnikatele doma i v zahraničí. Přesvědčen o tom je Martin Pecina, bývalý ministr vnitra, vicepremiér a předseda antimonopolního úřadu, dnes podnikatel. Českému byznysu podle něj hází klacky pod nohy také Evropská unie, která vymýšlí stále nové a nové regulace. Nepomáhání ani mávání tibetskou vlajkou nebo dopisy s podporou Ukrajině, které v Africe házejí do koše.

„Někdo to prostě zkasíruje.“ Pecina a vysoké ceny elektřiny
Foto: Reprofoto: YouTube
Popisek: Martin Pecina

Někdejší politik a dnešní podnikatel Martin Pecina poukazuje v pořadu Chuť moci Thomase Kulidakise na vysoké ceny elektřiny a plynu v Česku. „Někdo to prostě zkasíruje,“ domnívá se Pecina. Zdůraznil, že domácí vysoké ceny energií jsou pro byznys zničující.

Problematické jsou podle něj také evropské regulace. „Za to nemůže naše vláda. No, nemůže… Přijímá bezhlavě to, co se v Evropě vymyslí a ještě si k tomu něco přimyslí. Když se k tomu přidá GDPR a další regulace, tak pořád potřebujete víc lidí. Vymýšlí se nové a nové regulace, nesmysly. Podnikatele to zatěžuje,“ řekl Pecina, který za problém považuje také to, jak se naši ministři prezentují v zahraničí. „To je pro vývozce, zejména do Afriky, naprostá katastrofa,“ zdůraznil bývalý vrcholový politik.

Martin Pecina

Vystrčil zničil české firmy obchodující v Číně

Zmínil cesty na Tchaj-wan. „V Číně si toho všímají, když se tu veřejně mává tibetskou vlajkou,“ řekl Pecina a vyjádřil svůj názor, že cesta Miloše Vystrčila na Tchaj-wan zničila obchod řadě českých firem v Číně. Vládní zahraniční politika je podle něj také katastrofou pro byznys dalších podnikatelů v Rusku nebo v Africe.

„Podpůrné dopisy od české ambasády obsahují ukrajinskou vlajku, v Africe takový dokument hned hodí do koše, protože na řadě míst mají raději Rusy,“ upozornil Pecina. Dodal, že Ukrajina po válce přestane všechny zajímat, byznys s Ruskem se obnoví a budou ho dělat Američané, kterým budeme platit.

Martin Pecina v pořadu Chuť moci

V roce 2003 dostal Pecina anticenu Ropák za to, že prosazoval prolomení limitů a dostavbu jaderných elektráren. Také proto už se nehodlá vracet do politiky. Brzdou pro domácí podnikání jsou podle něj i špatná výběrová řízení, což nedávno vyšlo najevo třeba v kauze motolské nemocnice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Naďa Borská

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dřív běžná cena, teď je to extrémní sleva. Vejce mimo akci 7,49 Kč za kus

19:30 Dřív běžná cena, teď je to extrémní sleva. Vejce mimo akci 7,49 Kč za kus

Co byla vloni před Velikonocemi běžná cena, je letos již označováno za extrémní slevu. Tak by se dal…