Hodges v rozhovoru pro australský kanál Perun, zabývající se obrannými tématy, poznačil, že je sice všeobecně známo, že Ukrajinci nemají neomezené zdroje a nedostatkem trpí především v rámci dělostřelectva či jim chybí dostatek přesných zbraní na dlouhou vzdálenost, avšak „ještě není úplně pozdě“.
„Věřím, že Rusko nemá schopnosti, aby se dostalo přes ukrajinské obranné linie ve směru na Charkov či na Kyjev. Nic, co by jim to umožnovalo, nemají, neexistuje to. A také ruská logistika je dosti křehká, velice křehká – jejich systém logistiky totiž nikdy nebyl určený na podporu dlouhotrvajících bojů za ruskými hranicemi. Právě toto je ruská zranitelnost, kterou by Ukrajinci měli využít,“ shrnul někdejší důstojník americké armády s tím, že k využití takovéhoto zranitelného místa Ruska Ukrajinci potřebují útočit na delší vzdálenost, využívat drony či podnikat sabotážní akce. Předpokládá, že právě toto je strategie, kterou uvidíme od Ukrajinců v příštích měsících ve snaze, aby se opět chytili bojové iniciativy.
Kromě útoků na ruský systém zásobování Hodges míní, že budou muset Ukrajinci podniknout kroky také ve svém náborovém systému, aby dokázali shromáždit co nejpočetnější lidskou sílu. „Mají tam příliš mnoho mladíků, ale také žen, kteří se potulují po Ukrajině, a přitom by měli být v tamní armádě,“ prohlásil Hodges a ukázal, že zatímco se ukrajinská armáda potýká s nedostatkem lidských zdrojů, tisíce mladých bojeschopných Ukrajinců skončily i v Německu, Polsku či Rumunsku. „Ukrajina potřebuje opravit systém odvodů a dostat tyhle zdravé a bojeschopné muže a ženy do uniformy,“ zaznělo z úst amerického generálporučíka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek Kotas