Je nezbytné bojovat s islámským fundamentalismem, o tom podle Kateřiny Špičákové není sporu. Jenže postrádá jakýkoli smysl bojovat s ním prostřednictvím zákazu burkin. Skrze zákaz oblečení nějaké teroristy opravdu neporazíme. Navíc se vlastně tváříme, že je jedním ze základních práv občana v západní společnosti zírat na téměř nahou ženu.
„Vážně si nechci myslet, že naše hodnoty jsou v nahých ženských tělech, na která můžeme koukat kdykoliv se nám zachce – od pláží po billboardy. Vrátí se ještě někdy do našeho veřejného prostoru žena, kterou několik mužů donutilo se svléknout? Sama nemám ideální beach body a jít k vodě je pro mě mimořádně nepříjemné. Mám velké pochopení pro každou ženu, která nechce ukázat kozy na počkání; a ne, nejsem tak ošklivá, jak si zrovna teď myslíte,“ píše autorka. Zajímavé navíc je, že se desítky let až staletí vedou debaty o nahotě žen, ale nahotu mužů nikdo příliš neřeší.
Následně nabádá své spoluobčany, aby byl boj s muslimskými radikály spíše dialogem s mírnými muslimy, kteří odsuzují Islámský stát stejně jako my. Právě s těmito umírněnými muslimy bychom měli hovořit o tom, jaké výhody přináší západní způsob života a jak báječný domov má každý, kdo skutečně respektuje naše hodnoty. Hodnoty, mezi které nepatří povinnost odhalovat se.
Reportérka ČT Nora Fridrichová na sociální síti Twitter oznámila, že burkini vyzkoušela a bikini považuje rozhodně za lepší. „Bikini jsou mnohem lepší než burkini. A je fajn žít na kontinentu, kde si každý může obléci, co chce (doufám),“ napsala.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp