Exekutoři se na to třesou
„Turismus je černé zlato,“ hlásala před rokem v tuto dobu zpráva státní příspěvkové organizace CzechTourism a její ředitel Jan Herget to tehdy rozváděl: „S cestovním ruchem je třeba pracovat moudře, je to naše česká ropa.“ Černá jsou dnes ekonomická data o stavu cestovního ruchu za druhé čtvrtletí, která Český statistický úřad zveřejnil v pátek.
Propad návštěvnosti v hromadných ubytovacích zařízeních v dubnu dosáhl 98,9 %, v květnu 94,1 % a výsledky za červen hovoří o poklesu počtu ubytovaných hostů o 60,8 %. Zákaz cestování, uzavření hranic, ale i samotných ubytovacích zařízení znamenal úbytek domácích hostů na úroveň 30,4 % loňského výsledku. Ještě výrazněji se omezení projevila u zahraniční klientely, cizinců se ubytovalo pouze 4,3 % v porovnání se stejným obdobím 2019. (Celou zprávu jsme vydali ZDE).
Například živnostník Václav Černý to komentoval slovy: „Exekučně-insolvenční průmysl se těší na majetky podnikajících v turismu.“ Reagoval tak zejména na expresivně laděný novinový titulek „Turismus v Praze v kómatu. Přišla o 94 procent hostů“, který se objevil ve veřejné skupině České asociace povinných, jež čítá na internetu 1,6 tisíc členů.
Pokloní se Praha svým „ostatním“ obyvatelům?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš