Herec a zpěvák Josef Laufer šel v březnu 2020 na banální operaci, po které ale skončil v umělém spánku. V něm prožil následující čtyři roky, než mu tuto neděli vypovědělo službu srdce.
V Reflexu jeho smrt okomentoval Viliam Buchert slovy o „autorovi nejodpornější písně komunistického režimu“.
Mínil tím píseň Dopis Svobodné Evropě, která podle něj nejen oslavovala československého agenta Minaříka, ale rovněž urážela Svobodnou Evropu srovnáním s říšským ministrem propagandy Goebbelsem.
„Josef Laufer měl v roce 1976 tu nebetyčnou drzost, že české a slovenské pracovníky Rádia Svobodné Evropy přirovnal ve své písni k válečnému nacistickému zločinci, spolupracovníkovi Adolfa Hitlera a přesvědčenému antisemitovi Josephu Goebbelsovi. Byl to hnus,“ vepsal do nekrologu.
Kromě toho podle něj Laufer „ochotně trdloval před publikem, pokud to režim chtěl“, přičemž připomíná, že vystoupil na jednom ze šestnácti ročníků Festivalu politické písně v Sokolově, kde se během let vystřídala celá hudební špička.
Buchert také upozornil bez dalších podrobností, že Laufer byl evidován v seznamech StB.
Jiří Hynek, redaktor ČT v distancu (po aféře s ovlivňováním zpravodajství o kriminální kauze v IKEM), do toho přimíchal i ruské mafiány v restauraci U Holubů, se kterými se prý Minařík stýkal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo