„Když jsem přišla do Švédska, zažila jsem obrovský kulturní šok. Ve Švédsku je islám mnohem fanatičtější a extrémní než v mé rodné zemi. Zatímco v Somálsku se snaží radikální imámy zavírat do vězení, ve Švédsku mají volné pole působnosti. Nikdo na ně nedohlíží, nikdo jejich činnost nekontroluje a oni si dělaj, co se jim zlíbí. Stavějí si mešity, kážou nenávist a pobírají peníze od švédských daňových poplatníků,“ říká Walterová.
Walterová po příchodu do Švédska své původní náboženství opustila. „Žít v muslimské komunitě ve Švédsku znamená nemít žádnou svobodu. A pokud se navíc rozhodnete islám opustit, hrozí vám až smrt. I já jsem se po opuštění islámu raději dál ze strachu zahalovala. A to vše se děje v údajně demokratické zemi, kde platí svoboda vyznání, svoboda názoru...“ konstatuje pětačtyřicetiletá aktivistka.
Walterová odmítá omlouvat vyšší kriminalitu a náchylnost k radikálnímu islámu Somálců a dalších přistěhovalců z Afriky či Blízkého východu jejich nízkým vzděláním a malou šanci se uplatnit. „Oni si ale přece mohou vybrat, protože švédský sociální systém nabízí dostatečnou podporu. Můžete chodit do školy a později i na univerzitu. Lidé, kteří se dali na cestu vzdělání, zajistili si normální život. Nemůžeme somálské a jiné zločince jen omlouvat. Položme si spíš otázku, proč nejsou jako my?“
Celý rozhovor v angličtině k dispozici ZDE
Za klíčový problém považuje Walterová stále se zvyšující podíl muslimů na evropské populaci. „Současná mladá generace chodila do islámských škol a mají úplně vymyté mozky. Jejich učitelé je naučili nenávidět západní společnost. Dlouho jsme o těchto věcech mluvili se švédskými novináři. Ale nikdo z nich se o to nestaral. Báli se, že když toto závažné téma otevřou, budou označeni za rasisty. Nyní úřady i média sklízejí plody své nečinnosti z posledních třiceti let.“
Walterová uznává, že náboženství nelze zakázat. Jedním dechem ale dodává, že islám není běžným náboženstvím. „Jde o totalitní systém a nemůžeme s islámem zacházet jako se standardním náboženstvím. Islám se ostře staví proti svobodě projevu, svobodě volby i svobodě vyznání. Je to přímý opak demokracie. Nesmíme poslouchat média, která hovoří o islámu jako o náboženství míru. Islám rozděluje svět na prostor míru a prostor války.“
V závěru rozhovoru Walterová kritizuje papeže Františka za jeho přístup k migraci i islámu. „Jsem z něho velmi zklamána, protože křesťanství nelze s islámem opravdu srovnávat. Papež již není vůdcem křesťanského světa, ale lidskoprávním aktivistou. Přestal být hlavou církve a stal se levicovým politikem. Ježíš sice řekl, že bychom měli milovat své nepřátele, ale rozhodně neříkal, že bychom měli být hloupí.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro