Na Malostranském náměstí u Poslanecké sněmovny České republiky dnes protestovali občané nespokojení s vládou. Občané se sešli v návaznosti na nedělní protest Česko proti bídě organizovaný stranou PRO (Právo Respekt Odbornost) Jindřicha Rajchla. Mnozí z protestujících požadovali vládní demisi.
Nad tím, že si občané na další demonstraci našli čas v dopoledních hodinách, se pozastavil člen KDU-ČSL, politik a senátor Josef Bazala. „Parta nespokojenců vyřvává před Sněmovnou demisi vládě. Kdo je platí? Jak to, že nejsou v práci? Normální člověk nemá dopoledne čas,“ vyjádřil se k dnešnímu dění ve facebookovém příspěvku.
Z toho, že nespokojení občané měli čas i dopoledne, Bazala pravděpodobně usuzuje, že postrádají zaměstnání. Vzkazuje jim proto, kolik pracovních míst je právě evidovaných na úřadu práce. „Na úřadu práce se poptává 300 000 volných míst. Bojují proti bídě, ale na cestu do Prahy mají. Asi jsou sociální dávky nastaveny příliš velkoryse,“ usnáší se a dodává, že „pro společnost jsou tito lidé k ničemu“.
Z jejich účasti na středeční demonstraci vyvozuje i to, že se jim pár věcí v životě asi nevydařilo. Z vlastního neštěstí by nicméně podle Bazaly neměli obviňovat vládu, ale jen sami sebe. „Je možné, že ve svém životě nebyli úspěšní, to se bohužel stává. Ale svůj neúspěch, neštěstí, nemůžou přenášet na celou společnost a vládu. Každý je především zodpovědný za svůj život a štěstí. Tak to vidím já,“ uzavírá komentář senátor Bazala.
Protestující občané požadovali před Sněmovnou demisi vlády Petra Fialy. Premiér nicméně skandování vyslyšet nemohl už jen kvůli své desetidenní cestě po asijských zemích, které by podle jeho slov mohly vytvořit protiváhu dominanci Číny. Cílem cesty je vytvoření nových obchodních partnerů a posílení mezinárodní pozice České republiky.
V jednom z petičních stánků strany PRO před Sněmovnou mohli lidé podepsat petici požadující stažení vládního návrhu změny ústavy kvůli rozšíření možností, jak posílat vojáky do zahraničí. Vláda by podle tohoto návrhu měla mít možnost poslat vojáky do zahraničí na šedesát dnů, a to i bez souhlasu Parlamentu. Tuto možnost by měla vláda podle návrhu mít nově i v případě ochrany života a zdraví, ohrožení majetkových hodnot nebo bezpečnosti České republiky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luk