Dopad pandemických opatření je podle Bartóka katastrofální téměř všude a jeho rozsah se teprve ukáže: „Stát přišel o miliardy, dokonce o bilion korun a spousta podnikatelů to zabalila. Následky budou ohromné,“ řekl. Za neuvěřitelné pak označil skutečnost, že vláda plánuje na příští rok schodek dalších 390 miliard korun, což je více, než za minulý rok 2020, kdy koronavirus ochromil běžný život. „Hlavně tahle vláda by už dávno neměla vládou být. Tihle lidé z StB by určitě neměli rozhodovat a Alena Schillerová už vůbec ne. Už včera tam byli přesčas,“ uvedl a přidal příklady finančních dopadů ze svého okolí.
Podnikatelé se bojí mluvit, přišli by o peníze
„Když se bavím s kamarádem, co vlastní restauraci, tak dělal a dělá všechno, co může, aby se udržel. Jezdil, rozvážel obědy, na kterých měl minimální výdělek. Nemusím být odborník, abych poznal, že se miliardy vyhodily zbytečně. To snad už vědí všichni a je nezpochybnitelné, že to bude mít dopady na desítky let dopředu.“ Téměř každý má prý finanční problémy, ale ne každý má odvahu promluvit. Důvodem jsou různé příspěvky a dotace od státu kvůli pandemii, i když je stejně považují za nedostatečné. Bojí se, aby o přidělené finance nepřišli, přestože se nemají dobře. Dobu, po kterou stát podnikatelům znemožnil podnikat, považuje Bartók za nesmyslně dlouhou, vláda navíc žádná opatření z jeho pohledu odborně nepodložila, což potvrdil několikrát soud. Zavíralo se podle toho, jak se politici probudili s nápadem dalších restrikcí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová