Daniel Black se narodil jako muž, aby následně v 17 letech podstoupil tranzici na ženu a operativní změnu pohlaví. Poté, co byl transženou 6 let, se opět rozhodl po detranzici a vrátil se zpět ke svému biologickému pohlaví.
Sexuální menšiny se dle něj postupně česká veřejnost naučila neodsuzovat, avšak tento proces přijímání LGBT komunity se měl „převrhnout do jiného extrému“ a docházet má i k tomu, že jakmile je daný člověk zcela rozhodnutý pro tranzici, lékaři mu v tom nikterak nebrání. „A tam přesně nastává ten kámen úrazu, kdy si třeba to 15leté dítě neřekne, že to není dobrý nápad, protože v tom vidí vidinu štěstí a vyřešení problému,“ míní.
Black upozornil, že by děti do 15 let dle jeho mínění vůbec neměly přicházet do styku s tvrzeními, že je pohlaví věc volby. „Na základní školu tyhle ideologie – jak já tomu říkám – vůbec nepatří. Nemyslím si, že by děti do 15 let věku měly vědět, že vůbec něco takového existuje,“ řekl. Zdůraznil, že dle lékařů šlo dříve o problematiku týkající se promile populace, ale nyní se stává, že se ve školních třídách běžně vyskytuje mnoho nebinárních, trans či homosexuálních jedinců. „Ten narůstající trend této ‚volnosti‘ je opravdu znát,“ shrnuje. Zdůraznil, že děti nemohou rozumět následkům, které jim změna pohlaví přinese.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas