„Všechny spacáky na Praze 4 budou vyprodány!“ Martin Dvořák nevyloučil boj o funkci ředitele ČT. Kavčí hory postaví do pozoru, co k tomu řekl

03.01.2021 12:40 | Zprávy

Bývalý ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy a bývalý generální ředitel TV Prima Martin Dvořák, který byl obviněn v pražské jízdenkové kauze, byl hostem moderátora a radního ČT Luboše Xavera Veselého v internetové televizi XTV.cz, kde promluvil o svých ambicích stát se generálním ředitelem veřejnoprávní České televize. I o proměně médií, která se podle něj za posledních deset let velmi změnila – z novinářů se stali soudci, kteří diktují, jak máme žít.

„Všechny spacáky na Praze 4 budou vyprodány!“ Martin Dvořák nevyloučil boj o funkci ředitele ČT. Kavčí hory postaví do pozoru, co k tomu řekl
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Bývalý ředitel pražského DP Martin Dvořák

Za posledních 15 let se podle Dvořáka mediální scéna změnila neuvěřitelným způsobem v mnoha aspektech. „Ten klíčový aspekt je, že média, která neměla příliš velkou sílu, jsou dnes extrémně silná,“ poukázal zejména na internetová média. „V době mého fungování byla ještě v plenkách. Skok, který udělala, jsem v té době neočekával,“ doplnil.

Problematika v médiích ho stále zajímá, ale určitě z jiného pohledu než v minulosti. „Upřímně říkám, že jsem měl jedno dlouhé období, kdy jsem se snažil relativně úspěšně o takzvaný mediální detox. To znamená, že jsem se opravdu striktně médiím vyhýbal. A po osobních velmi negativních zkušenostech jsem se nedíval ani na televizi, nečetl jsem noviny, což paradoxně nečtu dodnes. Ale postupně se vracím k tomu, abych čerpal informace z těch klasických konzervativních zdrojů, jako jsem to dělal v minulosti. To znamená zejména z televize,“ konstatuje Martin Dvořák.

Novináři dnes zastávají role soudců a diktují nám, jak máme žít. „Klíčová změna je, jak se novináři dostali do pozice nikoli těch, kteří mají informovat a pokud jsou chytřejší a vzdělanější, tak si mohou dovolit komentář – ale dostali se do pozice soudců a těch, kteří říkají, jak máme žít, co máme dělat, kdo je dobrý a kdo zlý. Nebo kdo mluví pravdu, a kdo lže. To je zničující posun,“ hodnotí Dvořák obecně práci novinářů a aktivistů v médiích.

Snaha novinářů sebestředně poučovat tu byla vždy, ale ne v takovém rozsahu. „Dodnes jsem hrdý, že za mé éry bylo zpravodajství nedílnou součásti televize. Nikdy jsme si nehráli na to, že je televize, pak hluboký příkop, a pak až zpravodajství. Televize má být jednolitý celek. Generální ředitel má řídit zpravodajství a má veškerou zodpovědnost se všemi následky a důsledky.“ dodává někdejší ředitel TV Prima.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Železný, Hašek i Nerudová. Všichni pobouření Ficovými „třemi fackami“. Létají výhrůžky

18:15 Železný, Hašek i Nerudová. Všichni pobouření Ficovými „třemi fackami“. Létají výhrůžky

Gesto slovenského studenta, který při převzetí ocenění odmítl podat ruku prezidentovi Peteru Pellegr…