Člen rady ČT Zdeněk Šarapatka se do Miloše Zemana pustil za fotografii z bohoslužby k 75. výročí ukončení druhé sv. války ve Svatovítské katedrále. Podle něj se jednalo o frašku. „Bolševici a Putinova pátá kolona v katedrále. Pod jednou střechou s hrdinou RAF a veteránem pozemních vojsk. Nikdo jiný,“ stěžoval si Šarapatka.
„Nikdo z příbuzných domácího demokratického odboje. Nikdo z příbuzných dalších hrdinů zahraničního odboje: vojenského i politického. Nikdo z rodin mrtvých v ulicích pátého května. A u Československého rozhlasu. Nikdo z příbuzných obětí koncentračních táborů. Nikdo od umučených gestapem. Nikdo za americké osvoboditele, nikdo z ambasády USA. Nikdo ze studentů... za hrdiny z jejich alma mater. Nikdo, kdo by mohl dráždit Rusa. Nikdo... příliš obyčejný,“ zmiňoval příklady těch, kteří podle něho neměli v katedrále chybět. Dodejme, že vláda stále varuje před většími shromážděními a Miloš Zeman i ostatní z Šarapatkova výčtu spadají do rizikové skupiny.
Nešlo však jen o to, kdo na bohoslužbě nebyl, ale také kdo tam byl. Šarapatkovi vadili tito:
„Jaroslav Hlinovský, býv. vedoucí odd. v aparátu Městského výboru KSČ v Praze a v ČÚV SSM, syn vedoucího sekretariátu pražského tajemníka KSČ Antonína Kapka. Dnes tajemník prezidenta republiky.
Jiří Ovčáček, býv. redaktor stranického listu KSČM ‚Haló noviny‘, dnes ředitel tiskového odboru KPR.
Vladimír Kruliš, býv. místopředseda SPO - Zemanovci, pozn.: V (sic!) 38 letech vyznamenán ‚Za zásluhy‘ Vodičkovým ‚Svazem bojovníků za svobodu‘. Ředitel Zemanova protokolu.“
Včerejší interview prezidenta Zemana, ve kterém nazval komunální politiky Pavla Novotného, Zdeňka Hřiba a Ondřeje Koláře „bezvýznamnými politiky“, zase vzbudilo nevoli ve Chvilkové skupině, sdružující příznivce známého spolku.
„Jistě. Ještě bezvýznamnější šváb, co své vlastní zve zmrdy, ale cizím dělá rohožku, nezklamal. Nejsem překvapena. Už aby si ho vzal čert. Ruský. Děkuji českým politikům, kterým ještě zbyla páteř. Poklona všem s hrdostí a pamětí,“ sdílela článek Novinek.cz Michaela Kudláčková.
A brzy se začali přidávat další. Jednak bylo Zemanovi vyčítáno, že sám už není nikde významný politik. „Asi na Hradě, tam mu to říkají. Jinak Česko nemá prezidenta,“ tvrdila Míša Jurásková a Alena Rosová dodávala, že prezident tráví většinu svého času ne na Hradě, ale „válí se v LDN Lány“. A tvrzení, že Zeman je bezvýznamný, bylo více.
Dále byl Miloš Zeman posílán do jistých míst (v rozporu s pravidly skupiny), nazván dědkem a objevil se názor, že je prezident „hloupý a bezvýznamný“.
Objevila se i srovnání s předchozími prezidenty. „Za Klausova prezidentování jsem si říkal, že horší už to snad nemůže být. Současnost je však plnohodnotný zlý sen. Napsal bych toho víc, ale tento člověk nestojí za tu námahu,“ svěřil se Jan Švarc. „Zeman i Klaus dobře vědí, že nikdy nedosáhnou na českého politika známého po celém světě, V. Havla, a tak oba jen provokují a škodí. Ani v Evropě je neznají, a tak už jezdí jen do totalitních režimů,“ doplňoval Luboš Víšek.
Miloslav Antonín Pinc dokonce chtěl Zemanovi upřít státní pohřeb. „Pokud umře, nemá právo na státní pohřeb, protože jeho činy i vyjádření jsou protistátní, protiústavní a protiobčanské,“ tvrdil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas