Podle Jiřího Suchého je v dnešním humoru hodně věcí, bez kterých by se obešel. „Bývá vulgární, je takový, že se přizpůsobí vkusu diváků, takových nejméně náročných, protože těch je hodně, vlastně nejvíc.“ Je prý rád, že pro toto publikum vystupují jiní komici, takže on se může soustředit na „chytrý humor“, jak jeho styl komedie nazvali diváci divadla Semafor. Divadlo prý zažívá zlaté časy a diváci projevují dnes stejné nadšení jako v letech šedesátých.
Suchý řekl, že režimu začal vadit už když začal „něco“ dělat. „Jednak jsme milovali rock ‘n‘ roll, milovali jsme jazz, Jiří Šlitr, odchovanec dixielandu, já, odchovanec swingu, a to jim vadilo, protože tehdy byla taková vlídná... socialistická taneční hudba, se tomu říkalo. Nebyly to vždy špatné věci, někdy byly velice krásné. Bylo to takové hodné a my jsme byli spíš takoví bouřliváci. To jim strašně vadilo.“ Suchý zmínil, jak se do nich hned po založení Semaforu pustila Mladá fronta.
Za to zpěvák a textař komunistům poděkoval: „Když oni vytušili, že přitahujeme publikum, tak naštěstí byli tak blbý, že tím, že do nás začali šít v novinách, do nějaké vinárničky, o které by se nikdo nedověděl, kdyby o tom nezačali psát, tak tím nám udělali obrovskou reklamu. A já jim touto cestou srdečně děkuji.“ Suchý dodal, že znal spoustu skvělých interpretů, o kterých ale nikdo nenapsal, a tak zapadli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas