A už je zle. Blažkova schůzka s Nejedlým: Piráti se ozvali

17.08.2023 14:08 | Monitoring

Pirátky Jana Michailidu a Markéta Gregorová si rýply do ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) za to, jak výmluvně vysvětluje, jeho pětihodinové posezení s poradcem exprezidenta Martina Nejedlého v jedné z pražských restaurací. Situaci označily za kuriózní a připodobnily ke komedii plné zákulisních intrik ve vysoké politice. Piráti se již dříve usnesli, že setrvání Pavla Blažka ve funkci ministra spravedlnosti ohrožuje ústavní pořádek České republiky.

A už je zle. Blažkova schůzka s Nejedlým: Piráti se ozvali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Ministr Blažek se snaží uvést na pravou míru jeho několikahodinovou schůzku s Martinem Nejedlým po zasedání vlády. Jejich setkání vyvolává řadu otázek především proto, že Národní centrály proti organizovanému zločinu a kontrarozvědky BIS stále prověřují hospodaření na Hradě za Miloše Zemana nebo to, jestli poradci prezidenta Martinu Nejedlému neunikly utajované informace, že je odposloucháván BIS kvůli vazbám na Rusko.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek, pod něhož žalobci spadají, se ovšem ve středu na Žižkově účastnil oslavy, kterou pro přátele svolal právě Nejedlý. Ten zároveň připustil, že se nevidí poprvé.

Blažka to, že kontrarozvědka Nejedlého považovala za takové bezpečnostní riziko, že získala soudní povolení na jeho odposlech, ale neznervózňuje. A na mnohahodinovém posezení s ním nic špatného nevidí, informovaly Seznam Zprávy. „Neřešíme tady vůbec nic, co by bylo jakkoliv zajímavé veřejně,“ tvrdil Blažek.

Ministr spravedlnosti se k celé záležitosti vyjádřil na svém twitteru, kde vysvětloval, že za vším stálo nepříznivé počasí: „Včera jsem se ve večerních hodinách bez předchozí domluvy nacházel poblíž mého pražského bydliště ve stejné restauraci jako Martin Nejedlý s rodinou a jeho známými, které jsem neznal.

Vzhledem k nevídané bouřce, v jejímž průběhu nebylo možné restauraci opustit, jsem si přisedl k jejich stolu. Po čase se objevili redaktoři Seznam zprávy Jelínková a Valášek a snažili se zjišťovat, co dělám v jedné restauraci s panem Nejedlým. Bylo to tak, jak popisuji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Robert Králíček byl položen dotaz

Lze migrační pakt jednoduše odmítnout?

Vy tvrdíte, že to ANO po volbách udělá, ale není to tak, že pak za odmítnutí každé migranta tvrdě zaplatíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Začíná to připomínat protektorát., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevomen , 17.08.2023 16:58:47
S židem, ač ho znáš, se nesmíš stýkat, natož si sednout a povídat. To je na potrestání. Na to, že jsou ve vládě jen do počtu, si Piráti osvojují právo určovat, co je dovoleno a co už ne.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…