Armáda zbytečných úředníků, plýtvání, podvody. S čím se Muskova úderka setkává při „čistce“ v amerických státních institucích

02.04.2025 21:21 | Kauza

„Lidé se vydávají za důchodce a přesvědčí úředníka po telefonu, aby poslal peníze někam jinam. Ty jdou nějakému podvodníkovi. To se děje neustále, každý den,“ sdělil jeden z členů týmu Elona Muska, který se ve Spojených státech amerických soustřeďuje na zvýšení efektivity státní správy, v televizi Fox. Řeklo by se, jedna z nejvyspělejších zemí světa, přitom v tamní administrativě vládnou poměry jako na Divokém západě. A co na to někteří Čechoameričané?

Armáda zbytečných úředníků, plýtvání, podvody. S čím se Muskova úderka setkává při „čistce“ v amerických státních institucích
Foto: Repro YouTube
Popisek: Elon Musk a Donald Trump

„Neuvěřitelný objem plýtvání a podvodů ve státní správě. Je to dechberoucí. Běžně nalézáme případy plýtvání v rozsahu miliardy dolarů a více,“ řekl na úvod miliardář Elon Musk v roli šéfa amerického Úřadu pro efektivitu státní správy (DOGE) s tím, že se jeho tým snaží toto plýtvání značně zredukovat. Stalo se před pár dny v debatním pořadu americké televize Fox. Přečtěte si, s čím vším se Muskovi lidé setkávají.

Lidé se vydávají za důchodce

Show, ve které kolem Muska sedí jeho úderka složená ze samých boháčů, si v české kotlině všiml web Sýr zdarma s podtitulkem „Myši umírají v pastích, protože nechápou, proč je ten sýr zdarma. Stejně jako v socialismu“. Komentátor televize Fox popsal „čistku“ DOGE jako spolupráci miliardářů a Silicon Valley s vládou.

Tým vlastně náhodou zjistil, že k administraci výplat důchodců slouží starý důl v Pensylvánii, kde je vše skladováno v papírové podobě. „V obrovské jeskyni stojí dvaadvacet tisíc skladovacích regálů, ve kterých je uloženo 400 milionů kusů papíru. Dělají to podle procesu, který se v podstatě nezměnil za posledních sedmdesát let. Všechno je na papíře, který lidé přenášejí ve žlutých obálkách. Proces trvá mnoho měsíců a my ho zkrátíme na dny. Bude to online digitální proces,“ vysvětlil k tomu třeba miliardář a spoluzakladatel webového zprostředkovatele ubytování Airbnb Joe Gebbia.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Příkladem parazitů je školství, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 03.04.2025 8:14:43
Není na uklízečky, kuchařky, školníky, ekonomky, ale rozhazují se peníze na neziskovky, které chodí do škol hlásat bludy nebo na centrálně řízené a vyhodnocované maturity. Za socíku šel student ráno na příjmačky a odpoledne měl už vyvěšeno, zda je udělal. Stejně tak inkluze je zřejmě nepodařený experiment, který vzdělanosti nic nepřináší.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…