„Pokud by byl jeho návrh přijat, ‚civilní služba‘ pro uprchlíky by podle Kaisera přinesla výhody oběma stranám. Běženci by jejím prostřednictvím lépe poznali pracovní a společenskou kulturu v zemi, ve které se chtějí usadit, učili se řeč, a přitom by jim služba v mnoha ohledech pomohla k integraci do rakouské společnosti. Navíc, a to je podle Kaisera důležité, by tisíce uprchlíků mohly získat v Rakousku uznání a respekt,“ píše k návrhu rakouského hejtmana server Týden.cz.
Běženci, kteří dostanou azyl v Rakousku, by prý mohli pracovat pro hasiče nebo pro Červený kříž či jiné organizace. Po roce takovéto činnosti by mnohem lépe pochopili, kde hodlají žít, a rakouským „starousedlíkům“ by to opravdu pomohlo.
Za tuto práci by samozřejmě dostávali také zaplaceno. Rakouští politici nejsou však v názoru na tuto problematiku jednotní. Zatímco například kolegové z rakouské sociální demokracie tento nápad vítají, radikální Svobodní tvrdí, že tím uprchlíci budou brát práci rodilým Rakušanům. Otázkou ovšem je, kolik Rakušanů chce dnes obdobnou práci skutečně vykonávat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp