Server poukazuje na to, že ti, co bojovali proti komunistickému režimu, bojovali mimo jiné i proti takovým exponentům minulosti, ke kterým patřil sám Babiš. To znamená, že bojovali proti nomenklaturním kádrům pohybujícím se v totalitním systému jako ryba ve vodě a výborně z něj profitujícím.
Server upozorňuje také na to, že Babiš ještě v roce 2011 komunistický režim idealizoval, když vyzdvihl, že „v roce 1989 nemělo Československo žádné dluhy“. Za RVHP se podle něj dalo se Sověty obchodovat lépe než s Evropskou unií. Web ale namítá, že vzhledem ke stavu tehdejší zcela postátněné ekonomiky postižené desítky let trvajícím zaostáváním za Západem, obrovským vnitřním zadlužením a znehodnocením životní úrovně obyvatel, zní tyto výroky absurdně.
Celý text je ZDE
Babiš jako jeden z pracovníků podniku zahraničního obchodu Petrimex ale patřil mezi vyvolené a privilegované občany, kteří žili odtrženi od problémů většinové populace. „Lze mu proto i věřit, když tvrdí, že ani nevěděl, jak to tehdy v Československu chodilo,“ podotýká server.
Připomíná, že Babiš byl v roce 1990 jmenován náměstkem generálního ředitele Petrimexu a v roce 1993 už seděl v jeho představenstvu. Tehdy Petrimex založil pobočku pod názvem Agrofert, který Babiš ovládl přes švýcarskou společnost O.F.I. za pomoci kapitálu, o jehož původu se dodnes spekuluje.
Agrofert časem expandoval mezi největší tuzemské firmy a jeho majitel se vyšvihl na pozici druhého nejbohatšího muže v zemi. Server tvrdí, že Babiš hodně těžil zejména z klientelistických vazeb na sociální demokracii a svůj lobbing u politiků ani nezakrýval. Proto je jeho příkré hodnocení polistopadového vývoje velmi nevěrohodné a farizejské.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam