Ursula von der Leyenová totiž zařadila přísnější boj proti klimatickým změnám mezi své priority. A tak i Babiš připustil, že by Česko mohlo souhlasit s dosažením klimatické neutrality do roku 2050. „Uhlíková neutralita nás bude stát dost peněz, musíme investovat miliardy a máme nějaké představy, jak bychom mohli získat dodatečné fondy,“ uvedl Babiš a zároveň zdůraznil, že je důležité, aby i Čína, Indie, Rusko a Spojené státy respektovaly klimatickou dohodu z Paříže.
Původní text ZDE.
Přitom ještě v červnu Babiš označoval uhlíkovou neutralitu za nesmysl. Tehdy uvedl, že si neumí představit, že by v roce 2050 nebyly žádné emise. Mínil také, že by se Unie měla spíše soustředit na krátkodobější klimatické cíle stanovené k roku 2030.
Začátkem července již pak připouštěl, že se Česko obecně přiklání k ambiciózním klimatickým cílům Evropské unie. Zároveň však dodával, že je nezbytné postupovat obezřetně, neboť si nemůžeme dovolit ohrozit naši ekonomiku a národní průmysl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef