„Dobrý den a přeju hodně zdraví v novém roce. Ať je lepší než ten minulý,“ poznamenal hned na úvod premiér Babiš.
Hned poté zdůrazňoval, že celá jeho vláda se od března řídila názory odborníků. Problém byl podle něj v tom, že před druhou vlnou už se prý odborníci neshodli, jak nebezpečná může být. „Někteří odborníci říkali, že vir zeslábl,“ připomněl Babiš.
Ve druhé vlně prý už musela vláda hledat nějaký balanc mezi ochranou zdraví a ranami na ekonomiku. „Nikdo nečekal, že přijde ta druhá vlna v takovém rozsahu. Máme různé odborníky v Evropě, ale nikdo to nepredikoval. Teď už je jiná situace. My máme díkybohu robustní zdravotní systém,“ uvedl Babiš.
V první vlně stát vydal asi 240 miliard korun; další finanční rány už si podle Babiše nemůžeme moc dovolit. Na začátku nebyl systém připraven na poskytnutí pomoci, ale na podzim už to bylo lepší. „Já myslím, že jsme reagovali rychle,“ pochválil sebe i svou vládu Babiš, jenž doufá, že od roku 2023 se ekonomická situace v EU i v Česku začne zlepšovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp