Babisch ist Boss! Hovořili jsme s německým europoslancem. Lítaly nadávky, Poche sem, Polčák tam. Lemply, flákači, jen prachy. Jourová? Was ist das??

02.04.2020 11:14 | Zprávy

ParlamentnímListům.cz se na základě série článků o německé političce Monice Hohlmeierové ozval jeden její evropský kolega. Naše redakce s ním měla možnost prostřednictvím e-mailu udělat rozhovor, který dnes nabízíme ve formě článku. Že se nejedná o standardní odpovědi, bylo jasné hned v úvodu. Dotyčný europoslanec totiž řekl, že Hohlmeierové šlo vždy jen o peníze a vliv a že do Bruselu byla vyslána pro neschopnost.

Babisch ist Boss! Hovořili jsme s německým europoslancem. Lítaly nadávky, Poche sem, Polčák tam. Lemply, flákači, jen prachy. Jourová? Was ist das??
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády České republiky Andrej Babiš

Základním pilířem rozhovoru byla skutečně Monika Hohlmeierová. Ta je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bavorskou ministryní školství a kultury. Od roku 2009 je poslankyní Evropského parlamentu. Je také dcerou zesnulého bavorského předsedy vlády Franze Josefa Strauße. V českých médiích se tato žena neobjevovala až do chvíle, kdy se začal řešit údajný střet zájmů premiéra Babiše. Bylo to pouze naše redakce, která upozornila na řadu skandálů, které její kariéru doprovázejí.

„Tak například, aby vaši čtenáři pochopili, kdo je ona kritička premiéra Babiše: Dne 14. dubna 2005 obvinil bývalý funkcionář strany Mladých křesťanských demokratů Maximilián Junker ministryni kultury ve vyšetřovacím výboru bavorského státního parlamentu, že v minulosti věděla o podvodech ve vnitrostranických volbách, o nákupu hlasů pro mnichovskou CSU, a že bránila řádnému prošetření záležitosti. Jednalo se o velmi propíranou kauzu týkající se podvodů s volbami uvnitř strany, o kterých měla Hohlmeierová vědět,“ sdělil. To prý je ale „pouhý začátek“. Podobné kauzy mají doprovázet Hohlmeierovou roky. Naše redakce o nich psala.

Jenomže dnes je jiná doba a Hohlmeierová už není tak výrazná. O to více naši redakci zajímalo, jak se dotyčný německý politik tváří na české zástupce v Evropském parlamentu. Chtěli jsme se zeptat na několik jmen. Obvyklá odpověď byla, že náš zdroj české zástupce neznal. „Nevím, o koho jde,“ následovala odpověď u jmen našich europoslanců. Nevybírali jsme všech jednadvacet, vybírali jsme namátkově. Okřídlenou větou se můžeme zeptat i našich čtenářů: Znáte je?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Hospodaření ČT

Prosadili jste zvýšení poplatků pro ČT a ČR. Jak ale vysvětlíte, že budeme platit víc, ale systém kontroly hospodaření jste ponechali tak jak je - tedy neprůhledný? Proč, když jde o veřejnou službu, z veřejných peněz, nemá veřejnost možnost nahlédnout do toho, jak se s jejich penězi nakládá? To vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vysílal s tabulkou: Levný benzín na Velikonoce, díky správným rozhodnutím vlády

22:35 Fiala vysílal s tabulkou: Levný benzín na Velikonoce, díky správným rozhodnutím vlády

Premiér Petr Fiala rozjel na sociálních sítích nový pořad Čísla a data. A v mimořádném velikonočním …