V roce 1989 jsme u nás vykročili na cestu demokracie, ale podle Babiše skončila dosavadní česká demokracie špatně.
„V duchu babišovské ideologie skončilo všechno v bahně korupce, a proto musel povstat on, Andrej Babiš, proti němuž se jako proti nomenklaturnímu kádrovi kdysi také sametová revoluce dělala. A byl to on, sám Babiš, který byl nadán posláním udělat další revoluci proti té prohnilé revoluci minulé. Budovatelský étos si vypůjčil od Jana Antonína Bati a jeho knihy z roku 1937 Budujme stát pro 40 miliónů lidí,“ píše o vizích Andreje Babiše komentátor Bohumil Pečinka pro server E15.cz.
Ve své knize plné vizí slibuje chytré dálnice, chytré železnice a hodně škol pro hodně dětí. Hodně dálnic a hodně železnic a hodně škol bude ovšem stát hodně peněz. Kde je vzít? Možný příští premiér má za to, že můžeme získat dost peněz, když zrušíme Senát, podstatně osekáme Poslaneckou sněmovnu a stejně vezmeme i kraje. Přesně k tomu se prý ve své vizi chystá. O zrušení Senátu a zeštíhlení Poslanecké sněmovny mluvil v minulosti opakovaně.
Kdyby nebylo těchto politických návrhů, s vizí Česka v roce 2035 by se dalo souhlasit. Kdo by nechtěl lepší svět, zelenější trávu a dálnice, po kterých se dá opravdu jezdit jako po dálnicích. Cesta, kterou chce dojít k ideální společnosti, je však sporná.
„Summa sumárum: Andrej Babiš včera veřejnosti nabídl literárně pěkně vyvedenou halucinaci. Až v září popíše způsob, jak svou vizi zhmotnit, můžeme jej posuzovat jako politika. Zatím se profiluje jen jako zdatný eskamotér,“ píše Pečinka s tím, že to nejdůležitější uvidíme až ve volební kampani po prázdninách.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp