Bez Britů to v EU půjde lépe, pochvaluje si Matěj Stropnický. A Okamura...

24.06.2016 12:50 | Zprávy

Většina českých politiků říká, že litují britského rozhodnutí, které řeklo sbohem Evropské unii. Šéf zelených Matěj Stropnický ale v tomto smyslu vybočuje z řady, neboť poznamenává, že bez Britů půjde další prohlubování integrace lépe a po odchodu ostrovního království je na čase k další integraci přistoupit. Předseda SPD Tomio Okamura oponuje, že je na čase EU rozpustit a musíme se vrátit ke spolupracujícím suverénním státům Evropy.

Bez Britů to v EU půjde lépe, pochvaluje si Matěj Stropnický. A Okamura...
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický

„Evropská unie ztrácí důvěru svých vlastních občanů, a nezmění-li se, zahyne. Cíli reformy má být: více participace, více demokracie, více účinné regulace nadnárodních ekonomických sil, méně byrokracie a regulací hloupostí, méně vlivu korporací, méně partikulárních vlivů národních států. Takovou Evropu, založenou na spolupráci lidí, nejen států, lze ovšem uskutečnit jedině jako federaci. A je to nutné právě teď a právě z důvodu krize evropského společenství, která odchodem Británie nevzniká, ale narůstá. Možná, a neříkám to rád, to bez Britů půjde i lépe. Doufám ale, že se do Evropy zase vrátí,“ uvedl předseda Strany zelených Matěj Stropnický na serveru své strany.

Jeho stranický kolega Petr Štěpánek svého partajního šéfa podpořil. I podle jeho názoru je na čase mluvit o prohloubení demokracie v EU, ale také o prohloubení integrace v EU. Společenství by mělo začít řešit i sociální otázky a otázky životního prostředí. To jsou věci, které ovlivňují každodenní život v EU. Česko by se mělo v prvé řadě dohodnout na společném postupu s Visegrádskou čtyřkou.

Tomio Okamura ve vysílání veřejnoprávní České televize kontroval, že vůbec není čas na další federalizaci Evropy. Podle jeho názoru naopak nastal čas na rozpad EU, respektive na spolupráci suverénních států v Evropě. Britové podle Okamury dali především najevo, že mají dost migrantů, a to jak migrantů z arabského světa, tak migrantů ze střední a východní Evropy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Vladimír Zlínský byl položen dotaz

Jaká velkoplošná krize je podle vás nejpravděpodobnější?

Víte, co mě jako první napadlo při čtení vašeho článku, že se v něm zabýváte potencionálními krizemi, ale co krize, kterým čelíme teď? Mám na mysli hlavně existenční krizi, kdy při vší té drahotě je dost obtížné vyjít s normálním platem. Nemyslíte, že by se pozornost vás politiků měla zaměřit teď ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zašli dál než jindy.“ Ameriku znepokojuje masivní čínská akce u Tchaj-wanu

16:06 „Zašli dál než jindy.“ Ameriku znepokojuje masivní čínská akce u Tchaj-wanu

Z Tchaj-peje – z hlavního města ostrova Tchaj-wan – zaznívá varování, že čínské námořnictvo je momen…