Bobošíková o Blažkovi na koberečku u Pekarové. Uliční výbory blednou

22.08.2023 20:31 | Monitoring

Vládní špičky chtějí na schůzce řešit setkání ministra spravedlnosti z ODS – občana Petra Blažka s bývalým poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým. Metody vytěsňování názorů a lidí jako za totalitního režimu zůstávají stejné, říká Jana Bobošíková v Aby bylo jasno.

Bobošíková o Blažkovi na koberečku u Pekarové. Uliční výbory blednou
Foto: repro YouTube kanál Institut svobody a demokracie
Popisek: Zakladatelka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková

„Za chvíli o tom, s kým se můžete stýkat budou opět rozhodovat domovnice v uličním výboru. Změní se jen osoby a název,“ uvádí moderátorka poprask ve vládní pětikoalici kolem schůzky ministra spravedlnosti Petra Blažka s občanem Martinem Nejedlým. „Ministr má průšvih. Dovolil si v době krupobití sedět pět hodin v hospodě s bývalým neplaceným poradcem prezidenta Zemana a bezúhonným občanem,“ glosuje dění Bobošíková.

Schůzku špiček vládní pětikoalice, kde chtějí řešit s kým a jak dlouho může sedět ministr Blažek v hospodě, přirovnala moderátorka k takzvaným akčním výborům za totality. „Akční výbory byly mocensko-politické orgány spojené s vládní mocí, které měly za úkol ,provést očistu veřejného života od odpůrců komunistické strany'. Tato hromadná očista měla za následek, že ve všech orgánech moci hospodářského řízení a společenských organizací získali většinu komunisté nebo jejich příznivci,“ uvádí s tím, že akční výbory nebyly dílem jedné strany, nýbrž orgánem Národní fronty.

„Pan Nejedlý je evidentně člověk, který je v hierarchii našich akčních výborů ještě daleko za antisystémovými šmejdy a proruskými šváby. Upozorňuje, že pan Nejedlý je občan České republiky, který na rozdíl od prezidenta Petra Pavla nikdy nebyl členem komunistické strany. Na rozdíl od prezidenta Petra Pavla se nedostal na poprvé na vysokou školu, protože jeho otec odmítl invazi vojsk Varšavské smlouvy a v roce 1968 z KSČ vystoupil. Otec prezidenta Pavla naopak vstup vojsk Varšavské smlouvy vítal a v době, kdy se Martin Nejedlý nedostal z politických důvodu na vysokou školu, jásal nad tím, že jeho syn - současný prezident - byl komunisty vybrán na studiu na vojenského špiona,“ připomíná Bobošíková. Martin Nejedlý také nikdy nebyl, na rozdíl od předsedy Ústavního soudu Baxy, souzen a odsouzen za trestný čin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Koalice, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Nový , 23.08.2023 9:03:29
Takže řešíme, kdo s kým seděl v hospodě, jestli bude v Praze zpívat operní pěvkyně, co dělal pan Ševčík na Václavském náměstí. Jestli tohle je v současnosti hlavní práce našich představitelů, tak by měli mít dělat s lopatou. To by možná alespoň někteří zvládli.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Igor Chaun: Směřujeme k policejnímu státu

6:44 Igor Chaun: Směřujeme k policejnímu státu

Policejní stát? Jeden z listopadových studentských vůdců, Igor Chaun, varuje před postupným zavádění…