Na úvod svého textu Jirsa poukazuje na fakt, že Serena Williamsová je jednou z nejprivilegovanějších žen na planetě, která inkasuje desítky milionů dolarů z reklamních smluv a má neomezený přístup do médií i společenské diskuze. Její tlak prý vedl dokonce k tomu, že některé turnaje narovnaly prize money žen a mužů, i když ženský tenis je objektivně divácky i sponzorsky méně atraktivní a má tak mnohem menší prostředky na odměny. „Pokud by sexizmus stál za její prohrou, logicky by musel stát i za jejími výhrami v minulosti, což je nesmysl,“ míní glosátor.
„Nyní vládnoucí ideologie umlčuje i své kritiky,“ upozorňuje Jirsa. Poznal to i například australský karikaturista Mark Knight, který byl obviněn za to, co nakreslil - běsnící Serenu na kurtu. „Nejen, že se dočkal obvinění ze sexizmu a rasizmu, ale byly mu cenzurovány účty na sociálních sítích,“ připomněl Jirsa s tím, že dokonce on i členové jeho rodiny obdrželi výhružky smrtí.
V neposlední řadě je pak obětí hypertrofovaného feminismu prý i samotná soupeřka Williamsové v oném zápase, Japonka Naomi Ósakaová. „Místo toho, aby se vzpomínalo na turnaj, který senzačně vyhrála první Japonka, budou si všichni pamatovat finále, kdy Serenu Williams porazil ‚sexizmus‘,“ je přesvědčen Jirsa.
Původní zdroj ZDE
Vládnoucí ideologie podle Jirsova mínění navíc často lže. V sousislostí s tím připomíná, že Serena Williamsová tvrdila, že bojuje za ženská práva i proto, že jsou rozdílné standardy na kurtech a mužům toho prochází mnohem víc. „To je ale lež. Novináři NY Times sečetli data za posledních 20 let z grandslamových turnajů a ta ukazují, že je to přesně naopak a muži jsou disproporčně více trestáni,“ napsal na závěr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab